Microsoft’tan Windows 11 için yeni güncelleme: O hata giderildi!

Microsoft, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin yazılım alanındaki faaliyetleri aktif olarak sürüyor ve Windows …

Microsoft’tan Windows 11 için yeni güncelleme: O hata giderildi!

Microsoft, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin yazılım alanındaki faaliyetleri aktif olarak sürüyor ve Windows 11 gibi işletim sistemleri için yeni güncelleme yayınlıyor.

Windows 11, ilk çıktığı günden beri büyük oranda eleştiriliyor. Özellikle kullanıcılar karşılaştıkları hatalar nedeniyle işletim sistemini şikayet ediyor. Bu da Microsoft’un Windows 11 için yeni güncelleme yayınlamasına sebep oluyor ve hatalar bu güncellemeler çözülüyor. Yeni yapılan bir güncellemeyle birlikte şirket, kullanıcıların canını sıkan önemli bir hatayı düzeltti.

Yeni Windows 11 güncellemesi sayesinde kritik önyükleme hatası düzeltildi!

Microsoft, yakın zamanda kendi web sitesi üzerinden Windows 11 için yeni bir güncelleme yayınladı. KB5012643 kod adlı yeni güncellemeyle birlikte bazı cihazlarda meydana gelen önyükleme sırasında sistemin 40 dakika boyunca takılı kalmasına sebep olan hatayı ve diğer hataları düzeltti.

Yeni güncellemeyle birlikte arayüz tasarımındaki hatalar da düzeltildi. Hava durumundaki sıkıntılar ve kullanıcıların uygulama ikonlarını büyütüp küçültmesinde yaşanan sıkıntılar büyük oranda ortadan kaldırıldı. Bu hatalardan 40 dakika boyunca takılı kalma ise en sıkıcı olanlarındandı.

Özellikle 2022 yılına geldiğimizde yeniden başlatma sırasında 40 dakika gibi sürelerin geçmesi hiç uygun değil. Önceki yıllarda bu tarz sürelere insanlar alışıktı. Teknolojinin zayıflığı nedeniyle parçaların harekete geçebilmesi uzun zaman alıyordu. Ancak yeni nesil teknolojilerle birlikte bu süreler saniyelere indirildi.

Bu tarz hataların sıklığı, Windows 11’i kullanılabilir olmaktan çıkarıyor. Özellikle kullanıcı yorumlarına baktığımızda işletim sistemindeki hataların hala çok yüksek olduğu söyleniyor. Bu da işletim sisteminin henüz kullanılabilir olmadığını gösteriyor. Bu yorumlara ek olarak Windows 10 kullanımı Windows 11’e kıyasla çok daha fazla.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası