Mercedes bir ilke daha imza attı: ChatGPT artık arabalarda!

Mercedes-Benz, araçlarında yapay zeka kullanmaya başladığını duyurdu. ChatGPT modelinin kullanılığı proje test aşamasında. İşte detaylar

Mercedes bir ilke daha imza attı: ChatGPT artık arabalarda!

Alman otomobil markası Mercedes-Benz, araçlarında yapay zeka devrinin başlayacağını duyurdu. MBUX adlı multimedya sistemine ChatGPT modelini entegre eden dev şirket, 900 binden fazla kullanıcının sürüş deneyimini zengileştirecek. İşte detaylar

ChatGPT artık otomobillerde

Şirketin yayımladığı resmi duyuruya göre Mercedes’in sesli asistanı MBUX, ChatGPT’den güç alınarak yeniden yapılandırılacak. MBUX’un zaten oldukça başarılı olan yapısı ve yapay zeka üretkenliği bir araya getirerek kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak olan Mercedes, projesinin beta sürümünü 16 Haziran itibarıyla test etmeye başlayacak.

Yapay zeka ile güçlendirilmiş MBUX ile neredeyse aklınıza gelebilecek her konuda destek alabileceksiniz. Gün içerisinde katılacağınız bir organizasyonda nasıl bir giyim tarzı tercih edebileceğiniz hakkında temel öneriler alabildiğiniz gibi profesyonel projelerinizdeki zor hesaplamalarda da yapay zekaya güvenebileceksiniz. Kullanıcıların Beta programına katılarak faydalanabileceği tüm bu ayrıcalıklar için MBUX’a “Hey Mercedes, beta programa katılmak istiyorum.” ifadesini aktarmaları gerekmektedir. Ancak, programa şu an için yalnızca ABD sınırları içerisinde yaşayan bireylerin katılabildiğini de aktarmış olalım.

Mercedes’in üç ay boyunca sürdürmeyi planladığı Beta programı kapsamında ABD’li tüm kullanıcılar ChatGPT destekli sistemi deneyimleyebilecek. Üç ayın sonunda kullanıma kapatılıp detaylı bir raporlama sürecine girecek olan yapay zeka destekli MBUX, teknik geliştirmelerin ardından tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası