Lamborghini en zorlu pistin dumanını attırdı!

Lamborghini Huracan Performante, dünyanın en zorlu pisti olarak anılan Nürburgring Nordschleife’de yeni rekorun sahibi oldu. İşte, Lamborghini Huracan Performante’nin detayları.

Lamborghini en zorlu pistin dumanını attırdı!

Lamborghini, giriş seviyesi ve daha yol odaklı özel yapım Huracan modelini Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı 2017’de tanıttı. İşte, rekorları alt üst eden Lamborghini Huracan Performante süper otomobil.

Lamborghini Huracan Performante en zorlu pistin efendisi oldu

Bagaj kapağında büyük bir hava yönlendirici kanat (spoyler) taşıyan ve aktif aerodinamik cihazlar kullanan Lamborghini Huracan Performante, kısa süre önce Almanya’nın ünlü Nürburgring Nordschleife pistinde 6:52.01 zamanla tur rekoru kırmıştı. Bu pist, dünyanın en zorlu pisti ve Green Hell (Yeşil Cehennem) olarak da anılıyor. Huracan böylece, daha önce Porsche 918 Spyder’ın elde etmiş olduğu rekoru 5 saniyeyle geçerek zirvenin yeni sahibi oldu.

Bu ana tanıklık etmek isteyenler aşağıda yer alan videoyu izleyebilirler. Öte yandan, bu rekorun gösterildiği videoda bazı zamansal tutarsızlıklar olduğu da konuşulmuştu.

Lamborghini Huracan Performante teknik özellikleri

Huracan Performante, iyileştirilmiş aktarma organlarına sahip ve V10 motoru ile 640 beygir güç üretebiliyor. Yeni bir şase kurulumu uygulanan modelde, geliştirilmiş egzoz ve ekstra karbon fiberle daha hafif bir gövde sağlanmış. 7 hızlı çift kavramalı vites ve yeni Pirelli lastikler de detaylardan.

Otomobilde uygulanan Aerodinamica Lamborghini Attiva Teknolojisi ise hem görsel olarak hem de yolda gerçekten farkını ortaya koyuyor. Sistem kapalı durumdayken öndeki spoyler kanatlar kapanıyor ve aerodinamik gövde tasarımı maksimum kavrama ve viraj alma için üst seviyede bastırma kuvveti sağlıyor. Otomobil gerekli gördüğündeyse yarım saniyeden düşük sürede kanatları açıyor ve spoylerdaki hava basıncını düşürüyor.

Yeni Arancio Anthaeus adı verilen mat turuncu rengin sunulduğu Lamborghini Huracan Performante yaklaşık 275 bin dolarlık fiyata sahip.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/lamborghini-huracan-performante-tanitildi-79991

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası