Kripto para dünyasında dev vurgun: %40 oranında değer düşüşü söz konusu!

Ünlü kripto para platformu Tornado Cash’in uğradığı siber saldırı sonrası verilen açık, yatırımcıları zarara uğrattı!

Kripto para dünyasında dev vurgun: %40 oranında değer düşüşü söz konusu!

Popüler kripto para platformu Tornado Cash, hacker gruplarının acımasız saldırılarıyla karşı karşıya. Kötü niyetli bir hacker grubu tarafından uğradığı siber saldırı sonucu ele geçirilen ünlü platform, milyonlarca dolarlık tokenin çalınmasına neden oldu. İşte detaylar..

Kripto vurgununun faturası ağır oldu!

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nin sıkı takibinde olan Tornado Cash, gerçekleştirilen saldırılar neticesinde bir süreliğine ele geçirildi. Yönetimi ele geçiren saldırganlar milyonlarca dolar değerinde TORN’u kendi kripto cüzdanlarına aktararak TORN altcoininin %40’lık bir değer kaybına uğramasına neden oldu.

TORN, bir süredir başarılı bir seyirde işlem görmeye devam ediyordu. Ancak gerçekleştirilen saldırı neticesinde sert bir düşüş yaşayan altcoin, bu başarılı seyrini uzun vadede devam ettiremedi. Yaklaşık 7 dolarlık bir değer üzerinden işlem görüyorken 3,7 dolar seviyelerine kadar gerileyen TORN, alınan önlemler sayesinde 4,92 dolar değerine kadar yükselmeyi başarabilse de yatırımcılar bahsi geçen saldırıdan büyük bir darbe aldı.

Kripto para dünyasında yaşanan bu flaş gelişmenin ardından dünyanın önde gelen kripto para borsaları, önlem almakta gecikmedi. Saldırıdan kısa bir süre sonra engellenen TORN yatırma işlemleri, hâlen engelli durumda. Söz konusu önlemlerin altcoini eski seviyelerine ulaştırmak için yetersiz olduğu bilinse de en azından şu an için zararı önlemek amaçlanıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası