iPhone 15 için sevindiren haber: Pro modelleri aratmayacak!

Son gelen bilgilere göre Apple, sadece iPhone Pro modellerinde kullanılan 48 Megapiksellik lensi tüm modellerine yayacak.

iPhone 15 için sevindiren haber: Pro modelleri aratmayacak!

Apple, her sene olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone modellerini eylül ayında gün yüzüne çıkaracak. iPhone 15 modellerinin tanıtım tarihi yaklaşırken yeni akıllı telefonlar hakkında da iddialar gelmeye devam ediyor. Son gelen haberler ise iPhone 15 almak isteyenleri sevindirecek gibi görünüyor.

iPhone 15 modelleri üst düzey kamera performansı sunacak

Son gelen bilgilere göre Apple, sadece Pro modellerinde kullanılan 48 Megapiksellik lensi tüm modellerine yayacak. Böylelikle yeni nesil iPhone modelleri standart versiyonlarda bile Pro modeller kadar iyi fotoğraf kalitesi sunacak.

Apple’ın aldığı bu kararın nedeni olarak ise tedarik sıkıntıları gösteriliyor. Sony’nin yeni kameralar için yeterli üretim kapasitesine sahip olmaması nedeniyle Apple’ın TSMC’den daha üst düzey kameralar için yardım istediği ifade ediliyor.

Apple’ın TSMC’den yardım istemesi ve daha fazla kamera modülü siparişi etmesi üzerine, standart modellerde de 48 Megapiksellik kamera modüllerinin yer alacağı da ortaya çıkmış oldu. Standart modellerde daha üst düzey kamera sunmaya hazırlanan Apple’ın Pro versiyonları ayırmak için neler planladığı ise merak konusu.

Şimdiye kadar üçlü kamera düzeni ve daha büyük lensler ile Pro modelleri standart versiyonlardan ayıran Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Standart iPhone 15 modellerinin üçlü kamera düzenine sahip olacağı konusunda da birçok iddia bulunsa da bu ihtimalin oldukça düşük olduğunu belirtelim.

Apple, eylül ayı ile birlikte 6.1 inç ekrana sahip iPhone 15 ve 6.7 inçlik iPhone 15 Plus modellerini tanıtacak. Bu modellerin yanı sıra yine 6.1 inç ekran ile birliikte gelecek iPhone 15 Pro ile birlikte ‘Ultra’ takısına sahip daha üstü düzey bir modelin tanıtımını da görebiliriz.

Apple, iPhone 15 modelleri ile akıllı telefon pazarındaki iddiasını devam ettirme niyetinde. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası