iPhone 12 canlı yayını başladı!

ShiftDelete.Net ailesi olarak yeni ürün lansmanlarını sizlerle birlikte canlı yayında takip ederek yorumladığımız bir günde daha buluşuyoruz …

iPhone 12 canlı yayını başladı!

ShiftDelete.Net ailesi olarak yeni ürün lansmanlarını sizlerle birlikte canlı yayında takip ederek yorumladığımız bir günde daha buluşuyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Apple, çevrimiçi bir etkinlikle birlikte yeni iPad ve Apple Watch modellerini tanıtmıştı. Sürpriz bir şekilde iPhone 12 ailesini tanıtmayan Apple, 13 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştireceği yeni bir çevrimiçi etkinlikle birlikte yeni akıllı telefon modellerini tanıtacak. Bizde bu etkinliği sizlerle birlikte izleyerek yorumlayacağız. iPhone 12 ailesinin tanıtılacağı Apple’ın canlı yayın saati 20:00. Bizlerde sizlerle 19:30’da buluşacağız.

iPhone 12 ailesi tanıtılacak! Canlı yayın 19:30’da!

iPhone 12 ailesinin tanıtılacağı Apple’ın canlı yayın saati 20:00. ShiftDelete.Net ailesi olarak bizlerde 19:30’da sizlerle birlikte ShiftDelete.Net YouTube kanalında buluşacağız.

iPhone 12 ailesinden ne bekliyoruz?

Apple karşımıza 4 farklı model ile çıkmaya hazırlanıyor. Farklı boyutlarda çıkacak iPhone 12’ler, 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Max, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max modelleri olarak biliniyor. Çentik sevdasından vazgeçmeyen Apple, bu yeni telefonlarında da küçük bir çentiğe yer verecek deniyor.

Tasarımsal açıdan bakıldığında telefonun iPhone 5 modelinde olduğu gibi düz ve keskin kenar tasarımına sahip olacağını söylemek mümkün. iPhone 11 Pro Max ile birlikte gelen yeni yeşil rengi oldukça sevilmişti. Yeni modeller ile birlikte ise yeni bir mavi renginin gelmesi bekleniyor.

12 Mini’nin yeşil, mavi, altın, gri, gümüş renkleriyle gelmesi bekleniyorken, yeni model de aynı renk seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. 12 Pro’unun ise daha az renk seçeneği ile geleceği söyleniyor; altın, gri, gümüş şeklinde. En üst model olarak konumlandırılan 12 Pro Max ise yine Pro modeldeki gibi altın, gri, gümüş renkleriyle gelecek.

Kamera tarafında daha da güçlü hale geleceği söylenen yeni modellerin üç mercekli 3D kameraya sahip olması bekleniyor.

Özellikleri için kesin beklenen şey ise elbette güç tarafında A14 Bionicişlemciye sahip olması. iPhone 12’nin 5.4 inçlik ekranına Super Retina(BOE) ekranın eşlik edeceği aktarılıyor. Hatırlatmak gerekirse iPhone 11’de LCD ekran kullanılıyordu. Bir sene sonra Apple yeni akıllı telefonunda Super Retina ekrana geçiş yapıyor.

Telefonun alüminyum bir kasaya sahip. 4 GB RAM ile gelen model klasik olarak, 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle sunulacak. 2.227 mAh bataryaya sahip olan yeni model, hızlı şarjı da destekleyecek.

6,7 inç büyüklüğünde olacak 12 Pro Max’in karşımıza üst düzey özelliklerle çıkması bekleniyor. Artırılmış gerçeklik (AR) deneyimlerine odaklanmak isteyen Apple bunun için bir Sony LiDAR sensörüyle telefonu donatacak. Bazı beklentilere göreyse 12 Pro modellerinin 120Hz ekran yenileme hızıyla gelebileceği söyleniyor.

12 Pro modellerinin ayrıca 240 fps kare hızında 4K video kaydını desteklemesi de bir diğer ihtimal. Apple’ın telefon fiyatlarını düşürmek için farklı bir batarya teknolojisi kullanması pek çok kişinin dilinde, bu sebeple o tarafta da bir değişiklik bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası