iOS 18 için acele etmeyin! Bu özellikler hemen gelmeyecek

WWDC 2024’te duyurulan bazı iOS 18 özellikleri, ilk güncellemeyle sunulmayabilir. İşte iOS 18.1’e kalacağı düşünülen yenilikler.

iOS 18 için acele etmeyin! Bu özellikler hemen gelmeyecek

Apple, geçtiğimiz hafta WWDC 2024 kapsamında iOS 18 işletim sistemini görücüye çıkardı. Yenilenmiş arayüzü ve Apple Intelligence yapay zekasıyla dikkat çeken iOS 18, önümüzdeki Eylül ayında kararlı olarak yayınlanacak. Ancak bazı özelliklerin iOS 18 yerine iOS 18.1 ile sunulacağı ortaya çıktı.

Bazı iOS 18 özellikleri iOS 18.1’e kalabilir

Apple, iOS 18’i destekleyen iPhone modellerine kapsamlı bir güncelleme verecek. Dahili uygulamalardan ana menüye kadar geniş yelpazede özellik sunacak. Ancak uygulamalara sunulacak bazı yeniliklerin iOS 18.1’e dahil edileceği belirtildi.

Bunların başında Posta uygulamasına getirilecek yapay zeka yenilikleri bulunuyor. Apple, Mail uygulamasına daha fazla posta kategorizasyon araçları sunacak. Apple Intelligence’ı kullanarak e-postaları Birincil, İşlemler, Güncellemeler ve Promosyonlar kategorileri halinde düzenleyecek.

Yazma, bildirimler ve iletişim gibi konular için tasarlanan Apple Intelligence özellikleri de ilk etapta “önizleme” etiketiyle sunulacak. Ayrıca raporlara göre ekran farkındalığına ve derin uygulama kontrollerine bağlı özellikler 2025’e kadar çıkış yapmayacak.

Öte yandan Apple Intelligence ilk olarak sadece İngilizce desteği sunacak. Daha fazla dil ve bölge desteğinin ise yıl sonunda iOS 18.1 ile çıkış yapması bekleniyor. Ayrıca Siri sesli komutlarının iOS 18.1 ile genişleyeceği düşünülüyor.

Apple, iOS 18’i Eylül ayında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Ancak şirket, yayınladığı güncellemelerle önümüzdeki yıl boyunca yeni yetenekler sunacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası