iOS 17 indirdik! iOS 17 özellikleri ilk bakış!

Bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında Apple, iPhone’un temelini oluşturan iOS 17 işletim sistemini tanıttı. İşte yeni işletim sisteminin dikkat çeken özellikleri.

iOS 17 indirdik! iOS 17 özellikleri ilk bakış!

Bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında Apple, iPhone’un temelini oluşturan iOS 17 işletim sistemini tanıttı. İşte yeni işletim sisteminin dikkat çeken özellikleri.

iOS 17 kurduk!

Yeniden tasarlanmış arama ekranı ve kişiler tasarımı: iOS 17, arama ve kişiler ekranında kişiselleştirme özelliklerini sunan bir güncelleme getiriyor. Telefon uygulaması, kullanıcılara Kişi Posterleri adı verilen özelleştirilebilir profil kartlarıyla kendilerini ifade etme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar görünüm, tipografi, yazı tipi renkleri ve fotoğraf veya Memoji gibi özellikleri özelleştirebiliyor. Kişi Posterleri aynı zamanda üçüncü taraf arama uygulamalarıyla da uyumlu.

Canlı Sesli Mesaj: Bu özellik, kullanıcılara bir kişi sesli mesaj bıraktığında gerçek zamanlı transkriptini görme ve mesaj bırakırken yanıt verme imkanı sunuyor. Spam olarak tanımlanan çağrılar Canlı Sesli Mesaj olarak algılanmayacak ve otomatik olarak reddedilecek. Canlı Sesli Mesaj transkripsiyonu cihazda gerçekleştirilerek gizlilik sağlanacak.

FaceTime’da Sesli ve Görüntülü Mesajlar: FaceTime artık sesli ve görüntülü mesajları destekliyor, böylece kullanıcılar meşgul olduklarında mesaj bırakabiliyor ve daha sonra geri dönerek bunları dinleyebiliyor. FaceTime aramaları ayrıca tepkiler adı verilen animasyonlarla daha eğlenceli hale getiriliyor. Ayrıca, Apple TV 4K’ya yapılan bir güncellemeyle FaceTime, televizyon ekranında da kullanılabilecek.

iMessage’a yeni özellikler: iMessage uygulaması da güncellenerek yeni özellikler kazandı. Check-in özelliği ile konum paylaşan kişiye varış bildirimi yapabilecek, metin tabanlı filtreleme özelliği ile geniş aramalar yapabilecek ve yeni sticker’larla sohbetlerini özelleştirebilecek.

AirDrop benzeri veri aktarma: NameDrop adı verilen bu özellik, cihazların bir araya getirilerek fotoğraf ve videoların kolayca paylaşılmasını sağlıyor. Büyük dosyalar Wi-Fi üzerinden aktarılıyor ve paylaşılan uygulama deneyimleri başlatılabiliyor.

Apple Watch bekleme modu iPhone’a geliyor: iOS 17 ile birlikte iPhone’da Apple Watch bekleme modu özelliği de kullanıma sunuluyor. Bu özellik sayesinde iPhone yatay durumdayken bile telefon kullanılabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası