Instagram yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılara daha etkili bir deneyim sunmak için hazırlıklara devam ediyor. Son olarak şirket …

Instagram yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılara daha etkili bir deneyim sunmak için hazırlıklara devam ediyor. Son olarak şirket, insanların çevrelerindeki popüler konumları keşfetmelerini sağlayan yeni bir özellik duyurdu. Böylece kullanıcılar, çevrelerinde yer alan popüler konumları rahatlıkla görebilecek.

Instagram, popüler konumları kullanıcılara gösterecek

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bugün şirketin Instagram’da yeni aranabilir bir harita deneyimi sunduğunu duyurdu. CEO, duyuruyla ilgili bir Instagram hikayesinde “Bugün IG’de aranabilir yeni bir harita sunuyoruz. Artık yakınınızdaki popüler yerel işletmeleri keşfedebilir ve kategoriye göre filtreleyebilirsiniz.” sözlerini kullandı.

Bu harita deneyimi, kullanıcıların çevrelerindeki popüler etiketli konumları keşfetmelerini sağlar. Konum sonuçları arasında restoranlar, kafeler ve güzellik salonları dahil olmak üzere pek çok kategori yer alıyor.

Yeni özellikten önce Instagram harita deneyimi sadece gönderileri içeriyordu. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar haritaya arayabilir, filtreme seçeneğine ulaşabilir ve yakındaki yerlere bakmak için haritayı hareket ettirebilir. Şirket, yeni haritanın artık Instagram’da mevcut şekilde olduğunu söylüyor.

Yeni Instagram harita özelliği ayrıca yerel küçük işletmelerin keşfedilebilme oranını da artıracağı anlamına geliyor. Böylelikle akışınızdaki ya da Hikayeler‘deki gönderilerde yer alan konum etiketlerine dokunarak yeni bir yer keşfetmeniz mümkün.

Aynı zamanda Keşfet sayfasında bir şehrin, mahallenin ya da yerin adını arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram, ‘#sanfrancisco‘ gibi yerel hashtag’ler için bir Hashtag aramasını olduğunu da belirtiyor. Yeni özellikle, merak ettiğiniz bir konum için de arama yapmanız mümkün. Böylece kullanıcılar, bir konum buldukları takdirde onu kaydedebilecek ve ilerleyen zamanlarda tekrar ziyaret edebilecek. Ek olarak kullanıcılar, bu yerleri direkt mesajlarla arkadaşlarıyla da paylaşacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası