Her yazıyı sese çevirebilen devrimsel uygulama, iOS için yayınlandı

Daha önce yazıyı seslendirme alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken ElevenLabs, iOS kullanıcılarını sevindirecek bir uygulama yayınladı.

Her yazıyı sese çevirebilen devrimsel uygulama, iOS için yayınlandı

Geçtiğimiz dönemlerde yapay zeka teknolojileri sayesinde insan sesine çok yakın ve doğal tonlamalara sahip seslendirmeler yapan araçlar geliştiren ElevenLabs, bir kez daha kullanıcıları şaşırttı. Resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla geliştirdikleri yeni uygulamayı duyuran şirketin CEO’su Ammmaar Reshi, yayınladığı video ile iOS kullanıcılarının ilgisini çekmeyi şimdiden başardı.

iOS kullanıcıları için seslendirme alanında bir devrim

Her ne kadar geçmişte de yazıyı sese çeviren çeşitli uygulama ve araçlar geliştirilmiş olsa da, ElevenLabs’ın yeni uygulaması diğerlerinden birkaç özelliğiyle ayrılıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama, yapay zeka teknolojileri sayesinde insan sesine çok yakın ve doğal tonlamalara sahip seslendirmeler üretebiliyor. Bu sayede hem daha akıcı hem de gerçekçi bir deneyim elde edebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece İngilizce dilinde hizmet veriyor olsa da, uygulamanın kısa bir süre içerisinde aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 30’dan fazla dile destek vereceği belirtiliyor.

ElevenLabs Reader: AI Audio, sadece haberleri değil, e-kitap, makale, blog yazısı ve sunum dahil olmak üzere birçok farklı metinle çalışabiliyor. Uygulama için geliştirilen özel yapay zeka, metnin türünü algılıyor ve okuduğu metne göre bir duygu ve ses tonu oturtuyor.

ElevenLabs’in yapay zeka teknolojilerindeki gelişmişliği, sunduğu gerçekçi seslendirme kalitesi ve kullanım kolaylığı, seslendirme alanında yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Uygulama, daha önceki seslendirme uygulamalarının aksine, gelişimini tamamladığında profesyonel stüdyo kalitesinde seslendirmeler sunabilecek.

Uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş olsa da, oldukça yakın bir dönemde Android kullanıcılarının da deneyimleyebileceği belirtiliyor. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz. ElevenLabs Reader: AI Audio’nun iOS 15 ve üzerinde çalışabildiğini belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası