Güvendiğimiz dağlara kar yağdı! Xiaomi’de kutuları boşaltıyor!

Uygun fiyatlı telefonları ile bilinen Xiaomi’de kervana katıldı. Yeni Xiaomi telefonlarında kutu içeriği azaltılıyor! İşte detaylar…

Güvendiğimiz dağlara kar yağdı! Xiaomi’de kutuları boşaltıyor!

Pek çok akıllı telefon üreticisi kutu içeriklerinde değişikliklere gitti. Bir zamanlar kulaklıklardan, veri aktarım kablolarına ve hatta dönüştürücülere kadar pek çok ürünün yer aldığı kutularda artık sadece veri aktarma ve şarj kabloları çıkıyor. Kutu içerikleri büyük övgüler toplayan Xiaomi’de fikrini değiştirmiş gibi gözüküyor. İşte yeni Xiaomi telefonların kutu içeriği ve detayları…

Kervana o da katıldı! Xiaomi akıllı telefonların kutu içeriği değişiyor!

Geçmişte, hatırlayanlar olacaktır, telefon üreticileri cihazları daha ilgi çekici kılabilmek için kutu içeriklerine büyük önem verirlerdi. Birçok renkte farklı telefon kapakları, OTG kabloları, farklı veri aktarım kabloları, kablosuz kulaklıklar pek çok aksesuar kutularda yer alırdı. Tabi bununla birlikte cihazların kutuları da bir hayli büyük olurdu.

Günümüzdeyse popüler markalar, özellikle Apple ve Samsung gibi, kutu içeriklerine pek fazla önem vermiyor. Realme, Oppo, Infinix, Vivo gibi markaların kutu içerikleri nispeten daha dolu zira bazı modellerine kılıf bulmak oldukça güç. Bu markalarda cihazlar ile birlikte şeffaf kılıfları kutu içerisinde yolluyor. Xiaomi’de bir dönem bu markalar arasında yer alıyordu. Ancak işler değişmiş gibi gözüküyor.

Açıkça belirtmek gerekirse marka bu durumu henüz resmi olarak duyurmadı. Ancak ortaya çıkan bazı haberler ve sızıntı bilgiler durumu ortaya koyuyor. Marka Avrupa’ya yolladığı Redmi13 model cihazlarında kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkardı.

Bu durum markanın da bazı değişikliklere gittiğinin bize bir işareti. Zira Xiaomi’de artan maliyetler karşısında daha uygun fiyatlı cihazlar satmak, veya kar oranlarını arttırmak, için kutu içeriğinden tasarruf etmeye başlamış durumda. Apple ve Samsung’da bu yönteme başvurmuş markalar arasında. Teknoloji devleri ilk etapta “sürdürülebilirlik” temasıyla bu durumu açıklasa da altta yatan ana nedenin maliyet olduğu da açıkça ortadaydı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası