Google Assistant’a beklenen özellik geliyor! – ShiftDelete.Net

Google’ın kişisel asistanı Google Assistant sonunda uzun zamandır beklenen bir sesli komuta daha kavuşuyor. Peki güncelleme ne zaman gelecek?

Google Assistant’a beklenen özellik geliyor! – ShiftDelete.Net

Google’ın kişisel asistanı Google Assistant sonunda uzun zamandır beklenen bir sesli komuta daha kavuşuyor. Artık akıllı telefonunuzda asistanınızı kullanmak için “OK Google” demek zorunda değilsiniz.

İşte yeni Google Assistant komutu!

Google tarafından yapılan açıklamaya göre artık cihazınıza “Hey Google” diye seslenmeniz mümkün. Hatırlarsanız bu komut yalnızca akıllı hoparlörler için çalışıyordu ve akıllı telefonlarda yalnızca “OK Google” dendiğinde asistana erişilebiliyordu.

Güncellemenin bugünden itibaren tüm desteklenen akıllı cihazlar için dağıtılmaya başlanacağını ve en kısa sürede Android cihazınızın güncelleneceğini de belirtelim. Güncelleme her ne kadar çok büyük bir adım gibi görünmese de, “OK Google” kalıbından çok daha mantıklı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Eğer güncellemeye bir an önce kavuşmak istiyorsanız, Google Play Store üzerinden güncellemeleri sık sık denetlemenizi ve güncellemeyi gördüğünüzde indirerek yükleme işlemini başlatmanızı tavsiye ediyoruz. Son olarak da bu güncellemenin iOS platformunda ne zaman görülebileceğinin henüz belli olmadığını da hatırlatalım.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/google-assistant-beklenen-ozellik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası