Elon Musk sonunda bunu da yaptı: Twitter’dan ortalığı karıştıracak kısıtlama kararı!

Twitter, an itibariyle ülkemizde de kullanılan Twitter Blue aboneliğine sahip olmayan hesapların DM sayısını kısıtlama kararı aldı.

Elon Musk sonunda bunu da yaptı: Twitter’dan ortalığı karıştıracak kısıtlama kararı!

Son dönemin gündemden düşmeyen sosyal medya uygulamalarından biri de şüphesiz Twitter. Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra adeta kimlik değişimi yaşayan platformun işi yaşanan son gelişmeleri de göz önüne alırsak pek de kolay olmayacak. Zira son ortaya çıkan bilgilere göre sosyal medya uygulaması için kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecek bir kısıtlama kararı alındı.

Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılara DM kısıtlaması yolda

Teknoloji sektöründe sızıntılarıyla bilinen Alessandro Paluzzi, Twitter‘ın tüm kullanıcıları Blue aboneliği almaya zorlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Buna göre sosyal medya platformu, an itibariyle ülkemizde de kullanılan Twitter Blue aboneliğine sahip olmayan hesapların DM sayısını kısıtlama kararı aldı ve çok yakında kararını uygulamaya başlayacak.

Paluzzi’nin paylaştığı gönderideki görsele baktığımızda Twitter Blue aboneliği olmayan bir kullanıcı günlük DM yani mesajlaşma sınırını aşması durumunda bir uyarı mesajıyla karşılaşacak. Bu noktada kullanıcıya sınırsız bir mesaj deneyimi için Blue aboneliği alması teklif edilecek ve bunun kabul edilmesi halinde DM sınırlaması ortadan kalkacak. Diğer durumda ise ilgili hesabın yeniden mesajlaşabilmek için bir sonraki günü beklemesi gerekecek.

Şu an için konuyla ilgili Twitter cephesinden bir açıklama gelmedi. Ancak bu kararın uygulamaya alınması halinde platformun paralı bir hizmete kullanıcıları zorladığı gerekçesiyle tepki alması kuvvetle muhtemel. Bunun dışında Twitter Blue hizmetinin ülkemizdeki fiyatları ise şu şekilde:

iOS Fiyatlandırması (Aylık) Web Fiyatlandırması (Aylık) Android Fiyatlandırması (Aylık) iOS Fiyatlandırması (Yıllık) Web Fiyatlandırması (Yıllık) Android Fiyatlandırması (Yıllık)
209 TL 177 TL 209 TL 2 bin 199 TL bin 852 2 bin 199

Twitter Blue hizmetinin sunduğu ayrıcalıklar şunlar ise şunlar, (Muhtemelen önümüzdeki dönemlerde buna sınırsız mesajlaşma imkanı da eklenecek)

  • Doğrulanmış anlamına gelen mavi tik rozeti,
  • Tweetler için yer işaretleri klasörleri,
  • Telefondaki uygulamalar kısmında özel uygulama simgesi,
  • Birden fazla tema,
  • Özelleştirilebilir menü,
  • Reklamsız makale okuma,
  • Yazı boyutunu değiştirerek okumayı kolaylaştıran Okuma Modu,
  • Paylaşılan tweeti geri alma,
  • Tweetlere yaptığınız yorumlar en üste gösterilir,
  • 60 dakika uzunluğunda ve 2 GB dosya boyutuna kadar video yükleme.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası