Chrome Android uygulaması daha hızlı olacak

Google’ın Chrome Android uygulaması, en sonunda uzun bir süredir beklenen güncellemesini almaya hazırlanıyor. Oldukça geç kaldığı konusunda …

Chrome Android uygulaması daha hızlı olacak

Google’ın Chrome Android uygulaması, en sonunda uzun bir süredir beklenen güncellemesini almaya hazırlanıyor. Oldukça geç kaldığı konusunda eleştiri alan Google, yeni güncelleme sonrasında Chrome uygulamasını Android tarafında bir adım daha öteye taşımış olacak. Apple ile arasındaki önemli fark da kapanmış olacak.

Chrome Android uygulaması 64 bit desteği alacak

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Google, Chrome 85 güncellemesi ile birlikte Android tarafında 64 bit desteği sunmaya başlamış olacak. Mobil tarafta bu konuda oldukça geç kalması ile eleştirilen Google, nitekim beklenen adımı en sonunda atıyor. Yeni 64 bit mimari ile geliştirilmeye devam edecek olan Chrome, özellikle hız konusunda daha iyi bir noktada olacak.

32 bit Chrome 83 ve 64 bit Chrome 85 karşılaştırması ile ilgili detaylar da ortaya çıktı. AndroidPolice tarafından yayınlanan karşılaştırma tablosuna göre Octane 2.0 benchmark testlerinde dikkat çeken farklılık bulunuyor. Chrome 83’ün aldığı toplam puan 15515 seviyesinde kalıyor iken 64 bit destekli Chrome 85 uygulamasının aldığı benchmark puanı 16785 seviyesine kadar ulaşabiliyor.

Yeni 64 bit destekli Chrome Android uygulaması güncellemesinin ağustos ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Bu süreçte Google, Chrome 86 geliştirmelerine de başlamış durumda. Chrome 86 sürümü de 64 bit destekli olarak kendini gösteriyor. Dolayısı ile Google’ın, Android tarafında en azından Chrome için tam olarak 64 bit mimariye geçiş yaptığını söylemek mümkün oluyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası