Assassin’s Creed Valhalla hızlı gümüş kasma yöntemi

Assassin’s Creed Valhalla hızlı gümüş kasma yöntemi için ne yapmamız gerekiyor ? Oyun çıkalı neredeyse 1 hafta oldu ve birçok oyuncu oyun içi …

Assassin’s Creed Valhalla hızlı gümüş kasma yöntemi

Assassin’s Creed Valhalla hızlı gümüş kasma yöntemi için ne yapmamız gerekiyor ? Oyun çıkalı neredeyse 1 hafta oldu ve birçok oyuncu oyun içi paramız olan gümüş konusunda sıkıntı çekiyor. Oyundaki ekonomi dengesi çok iyi sağlanmış durumda, gümüşe çok ihtiyacınız olan durumlar olabiliyor bu yüzden görevlere gitmektense sağda solda kendinizi gümüş arayarak bulabiliyorsunuz. Göstereceğim bu yöntemle kısa bir sürede binlerce gümüş kazanabileceksiniz.

Assassin’s Creed Valhalla’da nasıl hızlı bir şekilde gümüş kasılır ?

Gümüş kazanmanın en kısa yöntemi balık avlamaktan geçiyor. Oyunda iki türlü balık avlayabilirsiniz. İlki, yerleşim yerinizdeki Fish Hunt‘ı geliştirerek kalıcı bir olta elde ediyorsunuz. Bu oltayı kullanarak balık avlayabilirsiniz ki bu çok sıkıcı bir süreç. İkincisi, elinize yay alıp suyun üzerinden balıkları vurup toplayabilirsiniz. Bu da uzun sürüyor ve gerçekten iyi bir nişan alma yeteneği istiyor. Tüm bunların yerine daha kısa sürecek bir balık avlama yöntemi bulunuyor.

Öncelikle East Anglia‘daki Northwic kentinde bulunan iskeleye hızlı seyahat ediyoruz. Hızlı seyahatten sonra tam karşımızda bulunan suya giriyoruz.

Burada Odin Sight‘ımızı kullanıp sudaki balıkları kısa bir süreliğine görebiliyoruz. Suda yapmamız gereken iki şey bulunuyor. İlki, üstümüzdeki tüm zırh setini ve yayımızı çıkarıyoruz.

Burada zırh setini çıkarmamızdaki asıl amaç Eivor’u hafifletip staminasının daha uzun süre kullanmasını sağlamak. Oyunda bulunan ağırlık mekaniği yüzünden karakter ağırlaştıkça staminası daha çabuk tükeniyor. İkincisi, iki elimize de mızrak alıyoruz. İki elimize mızrak alabilmemiz için Heavy Dual Wield yeteneğini açmamız gerekiyor. Ayrıca Auto-Loot yeteneğini almak size oldukça fazla zaman kazandıracaktır. Auto-Loot sayesinde öldürdüğünüz balıkları otomatik bir şekilde toplayabileceksiniz.

Nehirdeki balıkların tamamını topladığınızda yerleşim yerimize dönüp isterseniz Fish Hunt‘a gidip eksik balıkları verebilirsiniz, bunu yaparak değerli ödülleri alabilirsiniz. Ya da yerleşim yerindeki Merchant‘a gidip tüm balıkları satabilirsiniz.

Bu işlemi tekrarlıyoruz ve kısa sürede binlerce gümüşe sahip oluyoruz. Yerleşim yerine döndüğümüz için balıklar tekrar ortaya çıkıyor. Balıklar tükendikçe yerleşim yerine tekrar dönmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası