Apple’dan iPhone 13 için yeni batarya hamlesi

Güvenilir bir teknoloji analistinden gelen iddialara göre iPhone 13 serisi pil sisteminde bir değişikliğe gidiyor. Apple’ın verimlilik odaklı …

Apple’dan iPhone 13 için yeni batarya hamlesi

Güvenilir bir teknoloji analistinden gelen iddialara göre iPhone 13 serisi pil sisteminde bir değişikliğe gidiyor. Apple’ın verimlilik odaklı iyileştirmeleri sayesinde cihazlar, daha uzun ömürlü bataryalarla kullanıcılarına hizmet verecek.

İddialar güvenilir analist Ming-Chi Kuo’ya ait. Kuo geçtiğimiz günlerde bize 2023 yılına kadar çıkacak iPhone modelleri hakkında birçok bilgi paylaşmıştı. Apple’ın ilerleyen yıllarda yekpare kamera tasarımını benimseyeceğini söylerken; aynı zamanda iPhone 12’deki 7P lens sensörünü gelecekteki tüm cihazlarının kameralarında uygulayacağını eklemişti.

Kuo’nun en büyük sürprizi ise 2023’te şirketin nihayet tüketicilerini periskop lenslerle buluşturacağı müjdesi olmuştu. Henüz bu haber soğumadan şimdi analistten yepyeni iddialar geldi! Yıl sonuna doğru karşılaşacağımız iPhone 13 cihazları hakkında bir dolu bilgi aldık.

İddia: iPhone 13 telefonları daha büyük pillere sahip olacak

Ming-Chi Kuo’ya göre yılın ikinci yarısında çıkacak iPhone 13 modelleri iç tasarım konusunda daha tasarruflu davranacak. Bu sayede iPhone 12 serisine göre yeni cihazlar daha büyük pil kapasiteleri içerecek. Dolayısıyla Kuo, iPhone 13’ün önceki sürümlere göre daha ağır bir yapıda olacağını vurguluyor. SIM kart yuvasının ana kartla entegre edileceğini düşünürken; ön optik modüllerin kalınlığının ise düşürüleceğini tahmin ediyor.

Hatırlatmak gerekirse iPhone 12 cihazı 2815 mAh pil kapasitesine sahipti. 12 Pro modeli 2815 mAh bataryaya sahipken; 12 Pro Max ise 3687 mAh piller içeriyordu. Bu yılın Eylül ayında piyasaya çıkacağı tahmin edilen yeni cihazlar ise tahminlere göre hepsinden daha güçlü bataryalarla gelecek.

Ayrıca seride kullanılacak yeni ekran teknolojileri de pil ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir. iPhone 13 Pro ve Pro Max cihazlarının ProMotion sistemiyle geliştirildiği tahmin edilirken; ihtiyaç halinde 120 Hz’e kadar yüksek yenileme hızı sağlayan bu donanım parçasının batarya sağlığını korumak için otomatik olarak değişkenlik gösterdiği biliniyor. Ekrandaki hareketlilik durumuna göre sistem kendiliğinden daha düşük yenileme hızına geçiş yaparak enerji tüketimini kontrol altına alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası