Apple Watch’a kamera özelliği kazandıran kayış!

En popüler giyilebilir cihazlardan olan Apple Watch’lar için pek çok farklı aksesuar fikri ortaya çıkıyor. Yaklaşık dört yıl önce benzer şekilde …

Apple Watch’a kamera özelliği kazandıran kayış!

En popüler giyilebilir cihazlardan olan Apple Watch’lar için pek çok farklı aksesuar fikri ortaya çıkıyor. Yaklaşık dört yıl önce benzer şekilde bir fikir olarak ortaya çıkan ve sonrasındaki dönemde geliştirilen Wristcam, nihayet satışa sunuluyor. Akıllı saate kamera özelliği kazandıran bu kayış, önde ve üstte olmak üzere iki kamerayı saatin bünyesine ekliyor. Kameralı Apple Watch oldukça farklı duruyor:

Kameralı Apple Watch daha kaba görünüyor

Tasarımsal açıdan yaklaşacak olursak Apple Watch normalde kolda geleneksel akıllı saatler gibi duran, daha küçük ekranlı ve ince kayışlı bir saat. Kamera özelliği kazandıran bu kayışla birlikte oldukça kalınlaşan ve daha büyük bir gövdeye sahip olan akıllı saat yine de kamera özelliği ile gönülleri kazanıyor.

Kameralı Apple Watch‘un yetenekleri arasında 8 Megapiksellik kamerası ile 4K video çekebilmek de var. Kayışla birlikte 2 Megapiksellik bir ön kameraya sahip olan akıllı saatin 8 GB dahili depolaması bulunuyor. Apple Watch’a Bluetooth 4.2 üzerinden bağlanan ve etkileşim kuran kameralar, çekilen bir fotoğrafı yaklaşık 20 saniye gibi kısa bir sürede akıllı saate aktarabiliyor.

Apple Watch üzerinden direkt (yukarıdaki ve aşağıdaki fotoğraflar gibi)çekilen video ve fotoğrafları paylaşma özelliği henüz bulunmuyor olsa da ilerleyen süreçte, yazılım desteği ile bunun mümkün olduğu söyleniyor. Eğer Apple Watch’unuzu kameralı hale getirmek istiyorsanız şu anda 299 dolar gibi bir fiyatı gözden çıkartmanız gerekiyor. İlk müşteriler bu kayışa gelecek yılın mart ayında kavuşabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası