Apple Titan otonom otomobil projesinde birçok kişi kovuldu!

Apple Titan otonom otomobil projesinde birçok kişi kovuldu!

Apple uzun süredir Tesla’ya rakip olabilmek için önemli bir proje üzerinde çalışıyor. Projenin detayları o kadar gizli tutuluyor ki herhangi bir bilgiye sahip olmak neredeyse imkansız. Fakat Apple Titan isimli otonom otomobil projesinden 190 çalışanın kovulduğunu doğruladı.

Tesla’nın yeni rakibi Volvo Polestar 2 tanıtıldı!

Bir süredir gündemde olan tamamen elektrikli Volvo Polestar 2 resmi olarak duyuruldu. Doğrudan Tesla Model 3’e rakip olarak karşımıza çıkan, otomobil özellikleri ve tasarımıyla dikkat çekiyor!

Apple Titan otonom otomobil projesinde birçok kişi kovuldu!

Çarşamba günü geç saatlerde San Francisco Chronicle’daki bir rapora göre Apple, 38 program yöneticisi, 33 donanım mühendisi, 31 ürün tasarım mühendisi ve 22 yazılım mühendisi dahil olmak üzere birçok kişiyi işten çıkardı.

Kaliforniya İstihdam Geliştirme Dairesi‘ne dosyalanan rapora göre, Santa Clara ve Sunnyvale’deki işten çıkarmalar 16 Nisan‘dan itibaren yürürlüğe girecek.

CNBC de Ocak ayında, Apple‘ın otonom otomobil projesinde işten çıkarmalar yaşandığını iddia etmişti. Apple daha önce 2016 yılında da otonom otomobil bölümünde yüzlerce işi duraklatarak işten çıkarmalar gerçekleştirmişti.

Bununla birlikte, önemli bilgilerden biri de geçtiğimiz Ağustos’da Tesla‘nın eski Mühendislik Başkan Yardımcısı Doug Field, Titan ekibine liderlik etmesi için işe alındı.

Bununla birlikte Apple, Titan hakkında bir aracın kendisini güvenli bir şekilde sürmesi için gerekli yazılımı bulduğunu bildirdi.

Apple Titan üzerinde çalışılan denemeleri, çalışanlarının Apple kampüsleri arasında özel olarak kullanarak feribotla geçiş yapabilmelerini amaçlayan “PAIL” isimli kendi kendini süren bir deniz aracı programına da uyguladığı söylentiler arasında.

Son olarak, bütün bu açıklamalara ve sızıntılara göre Apple Titan’ın piyasaya ne zaman sürüleceği konusunda net bir bilgi yok.

https://shiftdelete.net/apple-otonom-otomobil-projesi-titan-icin-bircok-kisiyi-kovdu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası