Apple, şimdiden iOS 19 üzerinde çalışmaya başladı: İşte ilk detayları!

Apple, “Luck” kod adlı iOS 19 güncellemesi üzerinde çalışmalara başladı. Yeni işletim sistemi güncellemeleri 2025’te geliyor.

Apple, şimdiden iOS 19 üzerinde çalışmaya başladı: İşte ilk detayları!

Apple, geçtiğimiz haftalarda WWDC etkinliğinde iOS 18’i tanıttı. Yeni ana ekran özellikleri, Apple Intelligence ve daha birçok yenilik gibi bir sürü şey geliyor. Ancak Apple’a durmak yok, teknoloji devi hız kesmeden iOS 19, macOS 16, watchOS 12 ve visionOS 3 için çalışmalara başladı.

Apple, iOS 19 için ‘Luck’ yani ‘Şans’ kod adını kullanıyor

Apple haberleriyle tanınan Bloomberg yazarı Mark Gurman’ın belirttiğine göre şirket, 2025’in büyük işletim sistemi güncellemeleri üzerinde resmi olarak çalışmaya başladı. Bu güncellemelerin kod adları da şunlar:

  • iOS 19: “Luck” (Şans)
  • macOS 16: “Cheer” (Kutlama)
  • watchOS 12: “Nepali” (Nepalce)
  • visionOS 3: “Discovery” (Keşif)

Gurman, bu çalışmanın erken gibi görünebileceğini ancak Apple’ın yazılım geliştirme takvimine uygun olduğunu belirtiyor. Apple, önümüzdeki yılın donanım ürünlerini geliştirmeye başladığı için, bu cihazların test edilmesi amacıyla yazılımların da geliştirilmesi gerekiyor.

Henüz iOS 19 ile ilgili detaylı bilgiler mevcut olmasa da Apple’ın yeni yazılımında ne tür yenilikler sunacağı merakla bekleniyor. iOS 18 ile birlikte gelen özellikler oldukça heyecan yarattı. Yeni ana ekran düzenlemeleri ve Apple Intelligence gibi yenilikler kullanıcı deneyimini artıracak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası