Apple Intelligence işe yaradı! Apple, tahtını geri aldı

En değerli şirketler listesi değişti. Apple, WWDC 2024 etkinliğiyle birlikte hisse fiyatlarında büyük artış gördü.

Apple Intelligence işe yaradı! Apple, tahtını geri aldı

Apple geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği WWDC 2024 kapsamında yeni yazılımlarını ve Apple Intelligence yapay zekasını tanıttı. Şirketin yeni ürünleri ise hisse değerine katkıda bulundu. En değerli şirketler listesinde bir süredir ikinci olan Apple, nihayet birincilik koltuğunu geri aldı.

En değerli şirketler listesi değişti

Apple’ın hisse senedi fiyatı bugün itibarıyla yeniden yükselişe geçti. Yapay zeka stratejisinin meyvesini yiyen şirketin piyasa değeri 3,28 trilyon dolara ulaştı. Bu da 3,27 trilyon dolarlık pazar hacmine sahip olan Microsoft’u geçtiğini gösteriyor.

Apple, Pazartesi günü düzenlenen etkinlikte iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının metinleri özetlemesine, özel emoji ve resimler oluşturmasına olanak tanıyacak üretken yapay zeka teknolojilerini tanıttı. Ayrıca Siri’nin ChatGPT-4o desteğine kavuşacağını belirtti.

Apple Intelligence özellikleri, iPhone XS ve daha yeni modellerin yanı sıra M1 çipi ve daha güçlü silikonla desteklenen Mac ve iPad’lerde de kullanılabilecek. Bu da önümüzdeki aylardan itibaren Apple cihazlarında yeni bir dönem açılacağı anlamına geliyor.

En değerli şirketler listesi güncel olarak şu şekilde:

  1. Apple
  2. Microsoft
  3. NVIDIA
  4. Alphabet (Google)
  5. Saudi Arabian Oil
  6. Amazon
  7. Meta Platforms
  8. Berkshire Hathaway
  9. Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC)

Hisse senedi fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve piyasa değeri 3.28 trilyon doları aşan Apple, yeniden dünyanın en değerli şirketi oldu. Ancak iki teknoloji devinin yarışı, hisse fiyatlarına bağlı olarak önümüzdeki günlerde devam edecek gibi duruyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası