Apple başarılarının arkasındaki isim şirketten ayrılıyor!

Teknoloji dünyasının başarılı şirketleri arasında yer alan Apple, bugün üst düzey bir yöneticiyle yollarını ayırdı.

Apple başarılarının arkasındaki isim şirketten ayrılıyor!

Apple, teknoloji dünyasının en önemli şirketleri arasında yer alıyor. Şirketin piyasaya sürdüğü cihazlar hem tasarım hem de özellik bakımından her anlamda kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Ancak bugün ortaya çıkan haberlere göre iPhone ekranını ve Touch ID’yi ortaya çıkaran Apple yönetici şirketten ayrılıyor.

Steve Hotelling, Vision Pro kulaklık çalışmasında da yer alıyordu!

Apple, teknoloji dünyasında piyasaya sürdüğü cihazlarla önemli bir başarı yakaladı. iPhone’dan iPad modellerine kadar hem tasarım hem de özellik açısından önemli yeniliklere adım atan şirket, bugün bir ayrılık haberiyle gündeme geldi.

Ortaya çıkan haberlere göre Apple’ın dokunmatik ekran teknolojisini, sağlık sensörlerini ve Face ID arayüzünü denetleyen üst düzey yöneticisi Steve Hotelling şirketten ayrılıyor. Yönetici, dokunmatik ekran özelliklerinin yanı sıra Touch ID özelliği gibi birçok patentle anılıyor.

Tüm bunların dışında Hotelling’in çalışmaları arasında iPad ve Apple Watch’a yönelik çalışmalar vardı. Ayrıca çalışmaları içinde şirketin yakında çıkaracağı Vision Pro kulaklığı da yer alıyor. Öte yandan yönetici, Apple’ı şirketteki yirmi yıllık kariyeri boyunca pek çok hukuki davada da temsil etti.

En son şirketin başkan yardımcısı olarak görev yapan Steve Hotelling’in Apple’dan emekli olduğunu söyleyen kişiler var. Ancak haberlere göre bu kişiler söz konusu ayrılığın duyurulmasına sıcak yaklaşmadıklarını belirtti. Tüm bunların dışında yöneticinin neden ayrıldığına dair net bir açıklama yok.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası