Android için Chrome Canary çıktı!

Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni tarayıcısı Chrome Canary, Android için çıktı. Henüz beta sürecinde olan Canary; tam sürüm için biraz daha bekletecek.

Android için Chrome Canary çıktı!

Dünya genelinde 2016 yılı itibariyle %50’lik kullanım payına ulaşan Google Chrome; bu alanda gerçekleşmesi zor bir başarıyı yakalamış oldu.

İlk sürümü 8 yıl önce; 2 Eylül 2008’de yayınlanan Chrome, aradan geçen yılların ardından bir süre sonra yerini Canary’e bırakacak.

Google Canary‘nin beta sürümü nihayet Google Play Store‘daki yerini aldı. Şu ana dek sadece Windows ve Mac cihazlarda yayınlanan Canary, böylece Android platformuna da gelmiş oldu.

Play Store‘da yayınlanan sürüm numarası 56.0.2891.8 olan Canary, test etmek isteyen kullanıcıları mutlu edecek.

Google Chrome geliştirici sürümü ile karşılaştırıldığında göze çarpan yenilik olmasa da önümüzdeki günlerde gelecek yeni özellikleri görmek için uygulama hazır durumda.

Henüz yolun başında

Google, Canary tarayıcısının yayınlanan sürümünün deneysel olduğunu ve test edilmediğini bildirmiş.

Bunun sonucu olarak uygulamanın zaman zaman kararsız olabileceğini söyleyebiliriz. Ara ara çökmeler yaşanacağını da hesaba katmalıyız.

Ayrıca Googleresmi sitesinde ise şu uyarıya dikkat çekti.”Canary geliştiriciler ve erkenden kullanmak isteyenler için tasarlanmıştır ve hata verme olasılığı vardır.”

Her gün güncelleme

DigitalTrends‘in haberine göre Google; Canary tarayıcısının sık sık güncelleneceğini ve bunun da haftanın her günü olacağının sözünü verdi. Ayrıca bir başka açıklama ise güncelleme boyutlarıyla ilgili.

Güncelleme boyutlarının 100 MB bandının üstünde olacağını duyan Google kullanıcıları biraz şaşırtmış durumda. Gelen açıklamayı dikkate alırsak cihazımızın otomatik güncelleme ayarını şebeke interneti üzerinden yapmamaya özen göstermemiz gerekiyor. Zira her gün güncelleneceğini varsaydığımız Canary internet paketimizi biz farkında olmadan bitirebilir.

Google ayrıca yaşanan büyük hataları, çökmeleri ve diğer sorunları mümkün olan en kısa sürede çözme sözü veriyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/android-icin-chrome-canary-cikti-76171

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası