SonTakip

Zoom nihayet WhatsApp özelliğini kazanıyor

Zoom’un Android uygulaması yakın zaman önce güncellenmiş ve, Zoom toplantıları, aynı zamanda farklı bir platformda daha aynı anda …

Zoom nihayet WhatsApp özelliğini kazanıyor

Zoom’un Android uygulaması yakın zaman önce güncellenmiş ve, Zoom toplantıları, aynı zamanda farklı bir platformda daha aynı anda gerçekleştirilebilecek hale gelmişti. Şimdi ise Zoom uçtan uca şifreleme özelliği ile gündeme geliyor. Bu özellik hem ücretsiz kullanan kişilere hem de ücretli Zoom kullanan kişilere sunulacak.

Zoom uçtan uca şifreleme özelliği

WhatsApp’ın sevilen özellikleri arasında yer alan uçtan uca şifreleme özelliğinin, karantina döneminde popülerliğini artıran Zoom için de geliyor. Zoom’un bu yeni özelliği, masaüstü uygulamasında, iOS ve Android uygulaması da dahil olmak üzere bütün platformlardaki uygulamalarına geliyor.

Zoom aylar önce bir blog yazısıyla duyurduğu uçtan uca şifreleme için bir ekleme de yapıyor. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların ayarlardan bu özelliği açması gerekiyor. Toplantı yapılacak katılımcıların tamamının bu özelliği açması gerekiyor. Özellik açıldığında konuşma penceresinin sol üst kısmında yeşil bir kilit simgesi belirecek. Bu da güvenliğin artmış olduğunu kullanıcılara göstermiş olacak.

Bu özellik için mayıs ayında bir ortaklık kuran Zoom, ilk etapta uçtan uca şifrelemeyi ücretli kullanıcılarına sunmayı planlıyordu ancak bütün kullanıcılara açtı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası