SonTakip

YouTube’dan küçük kanal sahiplerini sevindiren adım!

YouTube, az abone sayısına sahip küçük kanal sahiplerinin yüzünü güldürecek bir adım attı. 12 Ekim‘den itibaren içerik oluşturucu kanallarına …

YouTube’dan küçük kanal sahiplerini sevindiren adım!

YouTube, az abone sayısına sahip küçük kanal sahiplerinin yüzünü güldürecek bir adım attı. 12 Ekim‘den itibaren içerik oluşturucu kanallarına yönelik Topluluk gönderilerine erişmek ve bunları yayınlamak için gereken abone sınırını 1000‘den aşağı çekerek 500‘e indirdi.

YouTube Topluluk kısmında yer alan özellik; resimler, metinler ve bağlantılar gibi içerikleri paylaşmanızı sağlıyor. Kanal sahipleri buradan çeşitli duyuru ya da anket gibi şeyleri paylaşarak takipçileriyle bir etkileşim içerisine giriyor.

YouTube, topluluk gönderilerinin abone sınırını 500’e çekti

YouTube‘un bu hamlesiyle birlikte milyonlarca kanala bu özellik yayılmış oldu. Şirket bunu şu açıklamayla dile getirdi:

Topluluk gönderilerinin milyonlarca kanala daha yayıldığını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. 12 Ekim 2021’den itibaren 1.000 abonesi olan kanallardan YouTube Topluluk gönderilerinin uygunluğunu 500 abonesi olan kanallara düşürüyoruz. 500 abonenin altındaki kanallar için gelecekte topluluk gönderilerini size ulaştırmak için çalışıyoruz.

Topluluk sekmesi Tartışma bölümünün yerini aldı

Kanalınız 500 aboneyi geçtikten sonra özelliğin bir süre sonra açılacağını belirtelim. YouTube Topluluk sekmesindeki gönderiler kanal aboneleriyle bağlantı kurmak için Tartışma sekmesinin yerini alacak şekilde yeni bir tasarıma kavuştu. Duyuru bu bölmenin kaldırılma tarihi olan 12 Ekim‘le aynı zamana denk geliyor.

YouTube Topluluk gönderileri nedir?

Topluluk gönderilerine erişimi olan kanallar, medya içeriklerini kullanarak izleyicilerle etkileşim kurabiliyor. Bunlar anketler, GIF’ler, metin, resimler ve video içeriyor. Bu özellik videolarınız dışında takipçilerinizle anlık olarak iletişimde bulunabileceğiniz anlamına geliyor. Bu bölmeye takipçiler tarafından ana sayfa ya da abonelikler kısmından erişim sağlanabiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası