SonTakip

Yerli otomobil TOGG’dan yeni haber

Yerli otomobil üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilmekte olan fabrikada çalışmalar devam ediyor. 2022 yılının sonunda yollara …

Yerli otomobil TOGG’dan yeni haber

Yerli otomobil üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilmekte olan fabrikada çalışmalar devam ediyor. 2022 yılının sonunda yollara çıkması beklenen TOGG yani yerli otomobil için yeni bir paylaşım yapıldı.

TOGG fabrikasından sevindirici haber geldi

Türkiye’nin Otomobili (TOGG2022) hesabından yapılan paylaşımda tesisin boyahane, enerji ve gövde binalarının altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve boyahane binası temelinin demir montajının başladığı açıklandı.

Toplam inşaat süresinin 18 ay olması beklenirken, ekipmanların gelmesi ve fabrikanın faaliyetlerine başlaması ile birlikte 2022 yılının 4. çeyreğinde yani sonunda ilk araçların üretim hattından inmesi bekleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un yerlilik oranı konusunda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

“Eğer burada yabancılarla çalışmamız gerekiyorsa biz bundan çekinmeyiz. Dünyadaki en iyi teknolojiyi getirip kendi tasarımımıza entegre edebiliriz. Aracımız piyasaya yüzde 51 yerlilikte çıkacak. 2026’da yerlilik oranı yüzde 68 seviyesine çıkacak. Dünyada elektrikli otomobillerin tamamında elektrik motorlarının ve pil teknolojilerini birkaç firmadan geldiğini görüyoruz ama Almanya’da ‘Bunun içindeki piller niye Çin’den geliyor?’ diye soran yok.”

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası