SonTakip

Yeni kararlar alınıyor: 42 ilde maske zorunluluğu!

Türkiye 1 Haziran 2020 itibarıyla normalleşme sürecine girmişti. Yolculukların yapılması, sokağa çıkılması ya da iş yerlerinin tekrar açılması …

Yeni kararlar alınıyor: 42 ilde maske zorunluluğu!

Türkiye 1 Haziran 2020 itibarıyla normalleşme sürecine girmişti. Yolculukların yapılması, sokağa çıkılması ya da iş yerlerinin tekrar açılması gibi durumlar söz konusu olmuştu. İki hafta içinde vakaların seyrinde bir düşüş olmaması hatta yükselmesi yeni kararların alınmasına neden oluyor. Bu kararlar kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından, 42 ilde maske zorunluluğu olduğunu duyurdu.

42 ilde maske zorunluluğu: İşte o iller

Corona virüsü salgını süresince sosyal medya hesabını çok aktif bir şekilde kullanan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece Twitter hesabından yeni bir duyuru paylaştı. Daha önce 37’ye yakın ilde maske takma zorunluluğu getirilmişti. Vakaların artış gösterdiği illerde yeni düzenlemeye giden bakanlık kararını duyuran Koca, bu sefer de toplamda 42 ilde maske zorunluluğu geldiğini duyurdu.

Koca yaptığı paylaşımda: ”Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz.” diyor.

İşte maske zorunluluğunun olduğu iller:

Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası