SonTakip

Yeni bir Windows 10 hatası ortaya çıktı

Mayıs ayının sonunda yeni 2004 sürümünü kullanıma sunan Microsoft, o zamandan beri hatalarla uğralıyor. 2004 sürümünün gelmesi ile birlikte …

  Yeni bir Windows 10 hatası ortaya çıktı

  Mayıs ayının sonunda yeni 2004 sürümünü kullanıma sunan Microsoft, o zamandan beri hatalarla uğralıyor. 2004 sürümünün gelmesi ile birlikte birçok hata ortaya çıkarken, hataların çoğu çözülmüş durumda. Ancak yeni güncellemeler geldikçe, başka hatalar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de, Windows 10 için internet bağlantı hatası ortaya çıktı.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft, hayatı kabul etmiş durumda. Sorun üzerinde çalıştıkları da belirtildi.

  Yeni bir Windows 10 internet bağlantı hatası ortaya çıktı

  Temmuz ayına girmemiz ile birlikte, Windows 10 Mayıs 2004 güncellemesi de yüzde 7 oranında kullanıma ulaştı. 1909 sürümünden memnun olan kullanıcıların bir kısmı, güncellemeyi henüz yapmamış durumda. Güncellemelerin yüklenmesi konusunda oldukça yol kat edilmiş olsa da, sorunlar devam ediyor. Yeni güncelleme ile gelen hata ise, bağlantı hatası.

  Windows 10 bağlantı hatası ile birlikte, sağ alt tarafta bulunan internet simgesinin üzerinde ünlem işareti çıkıyor. Microsoft’a göre, sorundan etkilenenler aslında çevrimdışı değil. Ünlem işaretinin gelmesine rağmen, birçok kullanıcı tarayıcı üzerinden internet sitelerine erişim sağlayabiliyor.

  Ancak bu sorun ile birlikte, Microsoft’a bağlı uygulamalar internete erişim sağlayamıyor. Bunlar arasında Cortana, Microsoft 365, OneDrive ve Microsoft Store yer alırken, bu uygulamalardan bağımsız olarak Spotify‘da internete bağlanamıyor.

  Bağlantı sorununu forum üzerinden onaylayan Microsoft, hata üzerinde çalıştıklarını ancak henüz çözülemediğini belirtti. Hatanın, bir sonraki güncelleme ile birlikte çözülmesi bekleniyor.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası