Yeni BIOS güncellemesi ile AMD işlemciler hızlanacak

  • 13 Eylül 2019
  • 73 kez görüntülendi.
Yeni BIOS güncellemesi ile AMD işlemciler hızlanacak

AMD’nin 3. jenerasyon Ryzen işlemcilerinde bazı hızlandırma hataları mevcuttu. AMD de buna karşı performansı optimize etmek ve hataları gidermek için çeşitli yollar üzerinde çalıştı. Şimdi de yapılan açıklamalara göre yeni BIOS güncellemesi ile performans sorunları ortadan kaldırılıyor. AMD BIOS güncellemesi ile daha iyi yüksek hızlar vaat ediyor.

Samsung AMD iş birliği, Qualcomm’u üzebilir

AMD BIOS güncellemesi ile daha yüksek hızlara ulaşacak

Yeni gelen BIOS güncellemesi ile beraber Ryzen hızlandırma hatası gideriliyor. Bu güncelleme sayesinde AMD’nin Ryzen işlemcilerinde 25MHz ila 50MHz arası bir hız artışı söz konusu olacak.

AMD yaptığı açıklamada; “İşlemci hız artırma algoritması daha yüksek hızlara elverişliydi fakat bu hızlara ulaşmakta sıkıntı yaşıyorduk. Ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte bu sorun tamamen çözüldü.” açıklamasında belirtildi.

Bu hız aşırtması problemi yaşayanlar, en güncel BIOS’u yükleyerek bu sorundan kurtulabilirler. Ayrıca AMD yakın zamanda AMD Monitor SDK adlı bir aplikasyonu da kullanıma sunacak. 30 Eylül’de yayınlanacak SDK ile birlikte kullanıcılar, işlemcinin anlık durumunu kontrol edebilecek.

https://shiftdelete.net/yeni-bios-guncellemesi-ile-amd-islemciler-hizlanacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası