SonTakip

Xiaomi’den kullanıcıların içini rahatlatacak açıklama!

Akıllı telefon teknolojileri her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Son zamanlarda hızla büyüyen sektörlerden birisi de hızlı şarj endüstrisi …

Xiaomi’den kullanıcıların içini rahatlatacak açıklama!

Akıllı telefon teknolojileri her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Son zamanlarda hızla büyüyen sektörlerden birisi de hızlı şarj endüstrisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu teknolojiye yatırım yapan şirketlerin başında gelen Xiaomi, önümüzdeki günlerde 120W yüksek hızlı şarj destekleyen yeni telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak bu durum heyecan yaratırken bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Telefon modelinde kullanılacak olan cihazın şarj süresi hakkında henüz üretici firma tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ortaya çıkan sızıntılar, Xiaomi 11T serisinin Pro modelinin bu teknolojiyi destekleyeceğini gösteriyor. Geçtiğimiz yıl marka tarafından Xiaomi Mi 10 Ultra modelinin piyasaya sürülmesiyle 120W hızlı şarj desteği de hayatımıza girmişti. Modelin sıfırdan şarj edilme süresi ise 23 dakika olarak açıklanmıştı.

Hızlı şarj teknolojisi pil ömrünü olumsuz etkiliyor mu?

Hızlı şarj teknolojisi hakkında çeşitli olumsuz düşünceler gündeme gelirken, özellikle telefonların pil ömrünü azaltması tüketicilerin tepkisini çekiyor. Pil ömründe yaşanabilecek sıkıntının yanı sıra güvenlik sorunlarını da beraberinde getirebileceği gelen diğer olumsuz iddialar arasında yer alıyor.

Hızlı şarj hakkındaki olumsuz iddiaların gündeme gelmesi ile birlikte Xiaomi Uluslararası İletişim Başkanı ve aynı zamanda sözcüsü olan Daniel Desjarlais bazı açıklamalar yaptı. Hem hızlı şarj teknolojisinin kullanımını hem de piyasaya yakında sürülecek olan Xiaomi Mi 11T Pro modelinin ayrıntılarına yer verdi.

120W hızlı şarj teknolojisi nasıl çalışacak?

Xiaomi sözcüsü yaptığı açıklamalarda sistemin nasıl çalışacağına yanıt verdi. Açıklamalarında ‘Arabalarda bulunan iki farklı depo girişi gibi düşünebiliriz. Bir tarafı yavaş hızda şarj etmek yerine aynı anda iki kez dolum gerçekleştirilebilir. Tek bir kanal üzerinden farklı kanallara enerji bölünerek kullanım imkanı genişletilebilir’ ifadelerini kullandı.

Pil ömrünün olumsuz etkilenme endişesine karşı ise, kullanım ömrünün geleneksel cep telefonu bataryaları ile aynı olduğunun altını çizdi. Özellikle pil ömrünün durumunun marka cephesinden de sıklıkla test edildiğini belirtti. Tüm şarj teknolojilerinde olan yüzde 20 oranındaki pil ömrü kaybının standart ve korkulmaması gereken bir süreç olduğunu, hızlı şarj teknolojisinin ardından yüzde 80 oranında pil ömrünün hala korunacağı belirtildi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası