SonTakip

Xiaomi MIX 5 hakkında ilk bilgiler geldi!

Ağustos ayında vitrine çıkan ve güçlü özellikleri ile kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başaran Xiaomi MIX 4, akıllı telefon …

Xiaomi MIX 5 hakkında ilk bilgiler geldi!

Ağustos ayında vitrine çıkan ve güçlü özellikleri ile kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başaran Xiaomi MIX 4, akıllı telefon piyasasında uzun yıllar sürecek yeni trendlerin başlangıcını yaptı. Aynı zamanda Xiaomi’nin ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk telefonu olan MIX 4, tanıtıldığı ilk andan itibaren 350 bin adet ön sipariş alarak şirketin yüzünü fazlasıyla güldürdü.

Yakın zamanda global pazarlar için de satışa çıkmaya hazırlanan akıllı telefonun önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen halefi Xiaomi MIX 5 ile ilgili yeni bilgiler şimdiden ortaya çıktı. Hatta akıllı telefonun teknik özelliklerinden bazıları da sızdırıldı.

Xiaomi MIX 5’in teknik özelliklerinden bazıları belli oldu!

Akıllı telefon piyasasının büyük oyuncularından Xiaomi, MIX 4 modelinde kullandığı ekran altı kamera teknolojisi için 500 milyon doların üzerinde araştırma ve geliştirme fonu ayırdı. Bu nedenle şirket, teknolojinin her geçen gün daha yetenekli hale gelmesi için yoğun mesai harcıyor.

Tabii ki Xiaomi MIX 5 modelinde de ekran altı kamera teknolojisi kullanılacak. Hatta cihazda kullanılması beklenen ekran altı kamera teknolojisi, selefine göre ciddi farklılıklara sahip olacak. Hatırlanacağı üzere MIX 4 modelinde kullanılan ekran altı kamera teknolojisinde ekran çözünürlüğünden bir nebze olsun feragat edilmişti. MIX 5 ile birlikte bu sorun tamamen ortadan kaldırılacak ve 2K’ya kadar yüksek çözünürlüklü panel kullanılacak.

Bunun yanı sıra akıllı telefonun şarj hızları ile ilgili kullanıcıları sevindirecek bazı detaylar ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre, önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Xiaomi MIX 5 modelinde 200W hızlı şarj teknolojisi kullanılacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası