SonTakip

Xiaomi Mi 11 yeni sorunuyla can sıkıyor

Xiaomi Mi 11, bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve oldukça iddialı özelliklerle geldi. Ancak bu telefon, kullanıcılara ulaştıktan sonra birkaç …

Xiaomi Mi 11 yeni sorunuyla can sıkıyor

Xiaomi Mi 11, bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve oldukça iddialı özelliklerle geldi. Ancak bu telefon, kullanıcılara ulaştıktan sonra birkaç hatasıyla can sıkmaya başladı. İlk olarak aşırı ısınmasından dolayı şikayet alan Mi 11, şimdi de farklı bir sorunuyla gündemde.

Çinli firmanın popüler akıllı telefonu Xiaomi Mi 11, satışa çıktıktan sonra ısınma sorunundan dolayı epeyce şikayet almıştı. Kullanıcılar, telefonun normal işlevlerde bile durduk yere ısındığını dile getirdi. Bu sorunun hala tam olarak araştırması sürerken şimdi de bir yenisi daha çıktı.

Xiaomi Mi 11 Wi-Fi sorunuyla gündemde

Son günlerde forum sayfalarında Mi 11’in Wi-Fi bağlantılarında kopmalar yaşadığı gündeme geliyor. Kimi kullanıcı bu sorunun aşırı ısınmadan kaynaklandığın düşünürken, kimisi ise yazılımsal bir sorundan kaynaklı olduğundan şüpheli.

Xiaomi Mi 11 kullanıcıları Wi-Fi sorunundan şikayetçi

Ancak bazı kişiler Wi-Fi sorununun donanımdan kaynaklanmadığını iddia ediyor. Zira Bluetooth ve Wi-Fi bağlantıları aynı noktada olduğu için, olası bir donanım sorunundan her ikisinin de etkilenmesi gerekir. Ancak sorun sadece Wi-Fi’de görüldüğü için kullanıcılar bunun bir yazılım sorunu olduğunu tahmin ediyor.

Xiaomi moderatörleri şikayetleri forumdan siliyor

Xiaomi Mi 11 kullanıcılarının Wi-Fi ile ilgili açtığı konular forumdan silinmeye başladı. Moderatörler şu anda bu konu hakkında göze çarpan pek çok şikayeti kara listeye alıyor. Ancak neden böyle bir şeyin yapıldığı hala tartışılıyor. Zira şirkette bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama dahi yapmıyor.

Eğer Mi 11 kullanıcılarının yaşadığı bu sorun kronik ve donanımsal ise, şirketin mecburen cihazları geri toplaması gerekecek. Ancak sorun tamamen yazılım hatasıyla ilerleyen günlerde yayımlanacak yeni bir güncelleme sorunu giderecek. Tabii tüm bunlar şirket tarafından yapılacak resmi açıklamaya bağlı olacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası