SonTakip

Xiaomi, elektrikli otomobil için tarihi açıkladı

Bir süredir elektrikli otomobil sızıntılarıyla gündeme gelen Xiaomi, nihayet tanıtım tarihini açıkladı. Elektrikli otomobil için toplam 10 …

Xiaomi, elektrikli otomobil için tarihi açıkladı

Bir süredir elektrikli otomobil sızıntılarıyla gündeme gelen Xiaomi, nihayet tanıtım tarihini açıkladı. Elektrikli otomobil için toplam 10 milyar dolar yatırım yapacağını belirten firma, yeni modelini yakında otomobil tutkunlarıyla buluşturacak.

Xiaomi, elektrikli otomobil piyasasına hızlı giriş yaptı

Tesla ile ivme kazanan elektrikli otomobil piyasası, BMW ve Mercedes gibi büyük firmaların da adım atmasıyla farklı bir boyut kazandı. Geleceğin teknolojisi olarak görülen sürücüsüz otomobiller Xiaomi ve Apple gibi akıllı telefon üreticilerinin de radarına girmeyi başardı.

Xiaomi Automobile Co. Ltd. adıyla kurulan şirketin CEO’su Lei Jun olacak. Xiaomi Group kurucusu olan Jun, elektrikli otomobil üretiminde de işlerin başında yer alacak.

Otonom araç konusunda deneyimli çalışana ihtiyaç duyduklarını belirten şirket, 500 kişiye bu alanda istihdam sağlayacaklarının altını çizdi.

Henüz hangi şirketler ile iş birliği yapacağı bilinmeyen Xiaomi, otomobilinde MIUI arayüzünden ilham alınarak bilgi-eğlence sistemi geliştirecek.

Elektrikli otomobilin 2024’ün ilk yarısında tanıtılacağını açıklayan şirket, geliştirdikleri araç ile ilgili herhangi bir detay paylaşmadı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası