Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Xbox One için beklenen özellik geldi!

Microsoft, Xbox One için Nisan güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile Xbox One 2K desteğine kavuştu. Artık 2K monitörlerde Xbox One deneyimi bambaşka olacak.

  • 26 Nisan 2018
  • 77 kez görüntülendi.
Xbox One için beklenen özellik geldi!

Microsoft, oyun konsolu Xbox One için güncellemerine hız kesmeden devam ediyor. Yazılım devi şimdi de Xbox One için Nisan güncellemesini yayınladı. Merakla beklenen Nisan güncellemesi ile Xbox One 2K çözünürlük desteğine kavuşuyor.

Xbox One 2K monitörlere hayat veriyor

Xbox One için yayınlanan Nisan güncellemesi ile 2K çözünürlük desteği ayarlara ekleniyor. Ancak bu özellik Xbox One S ve Xbox One X modellerini kapsıyor. Güncellemeyi yükledikten sonra Ayarlar>Görüntü ve Ses bölümünden konsolun çıkış çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Güncelleme ile AMD‘nin FreeSync özelliği de Xbox One’a ekleniyor. FreeSync desteği sayesinde oyunlardaki kırılmalar/yırtılmalar minimum seviyeye çekilecek. Bu özellik FreeSync destekli monitörlerde çalışacak.

Otomatik Düşük Gecikme Modu olarak sunulan mod sayesinde, Xbox One’da oyun açtığınız zaman konsol otomatik olarak bu modu etkinleştirecek. Özellikle online oyunlarda kendini belli edecek olan Otomatik Düşük Gecikme Modu özelliği, Netflix gibi uygulamaları açtığınızda ise devredışı bırakılacak.

Microsoft, Xbox One Nisan güncellemesi ile ses konusunda da iyileştirmeler yapıyor. Sistem sesleri artık çevresel ses sistemlerini eksiksiz bir şekilde destekliyor. Bir diğer yenilik ise ses ayarlama konusunda. Oyun oynarken, arkaplanda çalan müziklerin ses kontrollerine, Xbox Guide üzerinden hızlıca ulaşabileceksiniz.

Sistem performasında iyileştirmeler de barındıran güncelleme ile son olarak gün doğumu ve batımına göre değişen sistem teması da ekleniyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/xbox-one-2k-destegine-kavustu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik