SonTakip

WWDC 2016: iOS 10’dan Beklentiler

WWDC 2016 etkinliğinin en önemli tanıtımı kuşkusuz iOS 10 işletim sistemi olacak. Apple’ın iOS 10 sürümüne dahil edeceği ve etmesi muhtemel özellikleri haberimizde derledik.

WWDC 2016: iOS 10’dan Beklentiler

13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Apple WWDC 2016 Geliştiriciler Konferansı’na yaklaşırken, etkinlik kapsamında karşımıza çıkacak ve çıkması muhtemel yenilikleri sizler için haberimizde derledik.

WWDC 2016, geçmiş yıllarda olduğu gibi San Francisco, Kaliforniya’da yer alan Moscone West Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlik birçok geliştiriciye ev sahipliği yapacak.

Etkinliğin kuşkusuz en çok merak edileni iOS 10 işletim sistemi olacak. Apple’ın ilk olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta yer vereceği onuncu iOS sürümü beraberinde pek çok yenilik ve iyileştirmeyi getirecek.

Bunlar arasında; Apple Music gelişmeleri, Apple Pay güncellemeleri, App Store için iyileştirmeler, HomeKit gelişmeleri, Siri ve Apple News için yeni özellikler yer alıyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda iOS 10 işletim sisteminde karşımıza çıkacak ya da çıkması muhtemel yeni iPhone ve iPad özelliklerini göz atabilirsiniz.

Uygulamalar

Öncelikle Apple’ın kullanıcıların uygulama menüsündeki stok uygulamaları gizleyebileceği bir özelliği platforma getirmesi bekleniyor.

İddialara göre Apple ayrıca platformu kullanan eklentileri yönetmek için Siri ve üçüncü taraf uygulamalar dışında konum vermeyi sağlayacak bağımsız bir uygulamayı HomeKit için başlatmayı düşünüyor.

Bunun yanında Apple’ın, geçen yıl iOS 9 ile getirdiği News uygulamasında ücretli abonelik içeriği sunacak bir yöntem üzerinde çalıştığı gelen haberler arasında. Ayrıca iOS 10 ile birlikte Apple News özelliğini daha fazla ülkede göreceğiz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-10-tanitim-tarihi-ve-ozellikleri-71934

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası