SonTakip

Windows Fotoğraflar akıllı hale geliyor!

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunduğu Fotoğraflar uygulamasını akıllı hale getirmek için bir takım yenilikler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı!

Windows Fotoğraflar akıllı hale geliyor!

windows 10 işletim sistemi ile birlikte radikal değişikliklere imza atan ve yayınladığı yeni güncellemeler ile performansı artırırken, güvenliği en üst düzeyde tutmayı hedefleyen Microsoft, bir yandan da kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Paint 3D’yi kullanıcılar ile buluşturan Microsoft, 1980’den bu yana hayatımızın bir parçası olan Paint‘i ilerleyen aylarda yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte Windows 10’dan kaldıracak.

Yeni Paint’in ardından grafik alanında yapılan bir diğer yeniliğin ise, Windows Fotoğraflar uygulamasıyla karşımıza çıkacağı ortaya çıktı.

Fotoğraflar uygulaması, akıllı arama özelliğine kavuşuyor!

Microsoft, Fotoğraflar uygulaması için çekilen fotoğrafları yüz, renk ve tarih gibi farklı alanlarda yapay zeka algoritmalarını kullanarak filtreleyen akıllı arama özelliğini test etmeye başladı. 

Fotoğraflar içerisinde yer alan nesnelerin analiz edilmesini sağlayan bu özellik ile birlikte, örneğin ‘ ev ‘ kelimesi için bir arama yaptığınızda içerisinde ev yer alan fotoğrafları görebileceksiniz.

Google ve Apple tarafından benzer çözümler uzun bir süre önce kullanıcılara sunulurken, şu anda geliştiriciler tarafından ulaşılabilen özelliğin Eylül ayında yayınlanması beklenilen Fall Creators güncelleştirmesiyle tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/windows-fotograflar-akilli-hale-geliyor-83885

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası