Windows 95 özelliği PowerToys, Windows 10’a geldi

  • 08 Eylül 2019
  • 95 kez görüntülendi.
Windows 95 özelliği PowerToys, Windows 10’a geldi

Microsoft, Windows 10 için PowerToys ön-izlemesini yayınladı. Windows 95 işletim sistemini kullananların rahatlıkla hatırlayabileceği PowerToys, Microsoft tarafından geliştirilen bir yardımcı sistem programı.

Bu kapsamda Windows 95’in efsane özelliklerinden birisi, yıllar sonra Windows 10’a döndü diyebiliriz. Windows için açık kaynağa son dönemde büyük bir ağırlık verilmeye başlandı ve bunun meyvelerinden birisi de, PowerToys oldu.

Windows 10 kullanıcılarının işini kolaylaştıracak

Ortaya çıkan haberlere göre yakında tüm kullanıcılar için yayınlanacak Windows 10 güncelleme ile birlikte, bu özellik kullanılabilir olacak. İşte Windows 10 tekrar başlatma özelliği!

Windows 95 özelliği: PowerToys neler sunuyor?

Yazılımı kullanmak isteyenler GitHub üzerinden ulaşabilir. Yazılım içerisinde barındırdığı FancyZones yardımcı yazılımı ile dikkat çekiyor. İş akışınıza bağlı olarak özel pencere düzeni sağlayan bir pencere yöneticisi görevi görüyor.

FancyZone’u pencereler için kalıplar oluşturarak kullanabiliyorsunuz. Yazılım kurulduktan sonra, ayarlanan alanlara sürüklenen pencereleri otomatik olarak yerleştiriyor ve bu yerlerin dizilimini de değiştirebiliyorsunuz.

Yazılım, GitHub’da bulunduğu için sürekli olarak geliştirilebiliyor. Yapılması planlandığında, kullanıcıların ilgi göstermeyeceği düşünülüyordu. Daha sonra yavaş yavaş ilgi artarak büyüdü ve 4000’den fazla kullanıcı projeye ilgi gösterdi. Şu an yazılım geniş bir kitle tarafından geliştirilmekte.

Yazılım ile ilgili daha fazla bilgi için, Microsoft’un tüm sürümlerini ayrıntılarını Windows Insider blogunda bulabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/windows-95-ozelligi-powertoys-windows-10-a-geldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası