Windows 11 için büyük güncelleme yolda! İşte yeni özellikler

Microsoft, Windows 11 için bir sonraki büyük güncelleme olan Moment 3 ile birçok farklı yeni özellik getiriyor.

Windows 11 için büyük güncelleme yolda! İşte yeni özellikler

Microsoft, 5 Ekim 2021 tarihinde Windows 11 işletim sistemini tanıtmıştı. O günden bu yana birçok küçük ve büyük güncelleme alan işletim sistemi gelişerek yoluna devam ediyor. Microsoft şimdi ise Windows 11 için üçüncü büyük güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor.

Windows 11 yeni güncelleme ile birçok farklı özelliğe kavuşuyor

Microsoft, “Moment 3” kod adlı Windows 11 için bir sonraki büyük güncellemeyi sunmaya hazırlanıyor. Şirket kısa bir süre önce bu güncelleştirmeyi Windows Insider üyelerine sunmuştu. Yeni güncelleme 13 Haziran Salı günü ile birlikte isteğe bağlı bir güncelleştirme olarak genel kullanıma sunulacak.

Geçmişte, Microsoft yılda bir kez ve çok daha büyük bir güncelleme yayınlardı. Şirket bundan sonra ise Windows 11 sürüm 22H2 gibi güncellemelerin aksine artık yıl boyunca daha küçük güncellemeler sunacak. Moment 3 ise bu güncellemelerin üçüncü adımı olarak karşımıza çıkıyor. İşte Moment 3 ile birlikte gelecek yenilikler:

2FA kodlarını kopyalama

Bu güncelleme, bilgisayarınızda aldığınız bildirimlerden iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarının kopyalanmasını mümkün kılıyor. Bildirimler aracılığıyla aldığınız kodlar artık hızlı bir şekilde kopyalamanıza izin veren bir seçeneğe sahip olacak ve böylece ihtiyacınız olan yere yapıştırabileceksiniz. Bunu tıpkı akıllı telefonlarımızdaki sisteme benzetebilirsiniz.

Widget geliştirmeleri

Microsoft, bu güncellemede Widget’larda bazı önemli ayarlamalar yaptı. Açılan pano artık üç sütunlu bir düzen ile yeniden karşımıza çıkıyor. İlk sütun Windows öğelerine ayrılırken ve diğer ikisi ise Microsoft Start tarafından desteklenen haber makaleleri için kullanılıyor. Ayrıca kullanıcılar artık istedikleri ögeleri bu bölüme sabitleyebilecek.

Görev Çubuğu saatine saniyeler geri dönüyor

Microsoft nihayet bu güncellemeyle Windows 11 için oldukça istenen bir özelliği geri getiriyor. Görev çubuğu saatinde zamanı saniye cinsinden görme özelliğini kaldıran şirket, şimdi ise bu yeteneği geri ekliyor. Varsayılan olarak kapalı olan bu seçeneği Ayarlar üzerinden etkinleştirebilirsiniz.

Print Screen tuşu artık ekran görüntüsü için yeni bir pencere açacak

Yeni güncelleme ile artık, ekran görüntüleri otomatik olarak panoya kopyalanmak yerine klavyenizdeki Print Screen tuşuna bastığınızda, Windows 11 otomatik olarak Snipping Tool arayüzünü başlatacak. Bu pencere ekran görüntünüzün nasıl olacağını seçmenizi sağlıyor ve ekran görüntünüzü otomatik olarak Ekran Görüntüleri klasörünüze kaydediyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası