SonTakip

Windows 10’un yeni özellikleri ortaya çıktı!

Microsoft’un geliştiriciler için yayınladığı Windows 10 Build 15031 sürümü ile birlikte, başta resim içerisinde resim özelliği olmak üzere işletim sisteminin kavuşacağı yeni özellikler ortaya çıktı!

Windows 10’un yeni özellikleri ortaya çıktı!

Microsoft, bir yandan geliştiriciler için düzenlediği Windows Developer Day etkinliği ile ilgilenirken, diğer yandan windows 10’un yeni 15031 sürüm numaralı önizleme yapısını yayınladı.

Yeni önizleme yapısı ile Windows 10’un kavuşacağı yeni özelliklere ilk olarak geliştiricilerin göz atmasını isteyen Microsoft, kullanıcıların karşısına kullanım deneyimini artıran yenilikler ile çıkıyor.

Gelin, Windows 10’un 15031 yapı numaralı geliştirici önizleme sürümü ile birlikte kullanıcılara sunduğu yeniliklere hep birlikte göz atalım.

Windows 10, resim içerisinde resim özelliğine kavuşuyor!

Windows 10’un 15031 yapı numaralı önizleme sürümünde ilk dikkat çeken yenilik, uzun süredir beklenilen resim içerisinde resim özelliği oldu.

Hali hazırda çoklu pencere kullanımı konusunda kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Windows 10, yeni özelliği ile kullanıcı deneyimini bir adım ileri taşıyor.

Windows 10’un yeni resim içerisinde resim özelliği ile birlikte herhangi bir videoyu veya uygulamayı küçük bir pencere şeklinde ekrana sabitleyebiliyorsunuz.

Bu sayede bir yandan çalışmaya devam ederken, diğer yandan sevdiğiniz filmi izleyebilir veya görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni dinamik kilit özelliği ise akıllı telefonunuzu Bluetooth bağlantısı sayesinde bilgisayarınız ile eşleştirmenize ve bilgisayarın yanından uzaklaştığınızda Windows 10’un otomatik olarak kilitlenmesine imkan tanıyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/windows-10-yeni-ozelliklere-kavusuyor-79276

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası