SonTakip

Windows 10 için yeni Başlat Menüsü geliyor!

Microsoft’un gözde işletim sistemlerinden birisi olan Windows 10, Başlat Menüsü görünümü için güncelleniyor. ABD’li yazılım şirketi, 1 hafta önce …

  Windows 10 için yeni Başlat Menüsü geliyor!

  Microsoft’un gözde işletim sistemlerinden birisi olan Windows 10, Başlat Menüsü görünümü için güncelleniyor. ABD’li yazılım şirketi, 1 hafta önce Windows 10X’in muhtemel Başlat Menüsü için de bir paylaşım yapmıştı.

  Windows 10 Başlat Menüsü görünümü için değiştiriliyor

  Windows 10 için hazırlanan özelliklerin denendiği Insider Preview sürümleri oldukça ilgi çekiyor. En son yayımlanan Insider Preview sürümünde Başlat Menüsü için daha sade ve daha şeffaf bir tasarımın hazırlandığı ortaya çıktı.

  Yeni tasarıma baktığımızda bir önceki menüde kullanılan logoların arkasında yer alan düz renk tabakalarının ortadan kaldırıldığını görüyoruz. Ayrıca bu yeni menü Windows 10’un karanlık teması ile de uyumlu bir şekilde çalışacak.

  Önceki görünüm / Sonraki görünüm

  Microsoft, kullanıcıların menüde bulunan renkleri değiştirebileceğini söyledi. Renk değişikliği yapmak için şu yolu izlemelisiniz: Başlat –> Görevi Çubuğu –> İşlem Merkezi. Bunun dışında Alt – Tab kombinasyonu da yenilendi.

  “Uygulamalar arasında geçiş yapmanın kolay yolu” olarak görülen Alt – Tab kombinasyonu, artık Microsoft’un Edge tarayıcısında daha işlevsel bir rol üstlenecek. Zira bu tuş takımını kullanan kişiler açık olan bütün sekmeleri bir panel yardımı ile tek seferde görebilecek.

  Son olarak 2’si 1 arada bilgisayarlar için de yeni bir güncelleme geldi. Kullanıcılar artık klavyeyi çıkarttığında anında tablet moduna geçiş yapabilecek ve dokunmatik sürüm ile birlikte vakit geçirebilecek.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası