SonTakip

Windows 10 Ekim güncellemesi final sürümüne geldi

Microsoft, Windows 10 Ekim güncellemesi final ön izlemesini Insider programına kayıt olan kullanıcılara sundu. Yakın zaman içerisinde herkese …

Windows 10 Ekim güncellemesi final sürümüne geldi

Microsoft, Windows 10 Ekim güncellemesi final ön izlemesini Insider programına kayıt olan kullanıcılara sundu. Yakın zaman içerisinde herkese sunulacak güncelleme birçok yeniliğe sahip.

Windows 10 Ekim güncellemesi final sürümüne geldi

Dünya çapında işletim sistem pazarında kullanım en yüksek sistem olan Windows 10 için yeni aylık güncelleme yakında herkese yayınlanacak. Şu an için Insider kullanıcılarına sunulan Windows 10 20H2 güncellemesi, birçok yeniliğe sahip.

Bu yeniliklerin başında Başlat menüsünün tasarımının yenilenmesi geliyor. Buna ek olarak bildirimler geliştirildi ve Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı ise eskisinin yerini alarak ön yüklü olarak geliyor.

Chromium yapısına geçen Microsoft Edge’in 2020 Ağustos verilerine göre yüzde 5‘lik pazar payına sahip olduğu açıklandı. Tarayıcının tüm sistemlerdeki payı ise yüzde 2.3. Tarayıcı pazarının lideri tabi ki Google Chrome. 

Microsoft’un Edge tarayıcısına getirdiği bir başka özellik ise ALT + TAB tuş kombinasyonunu tarayıcı sekmeleri arasında geçiş yapmak için sundu. Insider programına dahilseniz Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update menüsünden Windows 10 20H2 güncellemesi indir ve yükle’yi seçebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası