SonTakip

WhatsApp’tan işletmeleri sevindiren yenilik

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi ile kullanıcılarının güvenini kırmış olsa da işletmeler için hala bir numara. WhatsApp Business API‘ye gelen …

WhatsApp’tan işletmeleri sevindiren yenilik

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi ile kullanıcılarının güvenini kırmış olsa da işletmeler için hala bir numara. WhatsApp Business API‘ye gelen yenilikler, işletmelerle olan sohbetlerin kolaylaşmasını sağlıyor. Pek çok uygulamada örneğini gördüğümüz hızlı mesajlaşma menüsü, artık WhatsApp’ta kullanılabiliyor.

WhatsApp Business için hızlı mesajlaşma menüsü

Yeni Business API sayesinde işletmeler, müşterilerin sorması muhtemel olan soruları önceden cevaplayabilecek. Müşteriler mesaj ekranında bir dizi soruyu görecek ve bunlardan birini seçtiklerinde cevaba ulaşacaklar. İşletmelerin basit sorular için bile çok vakit harcamasının önüne bu menü ile geçilebilir.


WhatsApp Business

Aslında bu özellik için geç kalındığını bile söyleyebiliriz. Çoğu e-ticaret hizmetinin destek bölümünde bu tür mesajlaşma menüleri bulunuyor. Yine de bu özelliğin artık hayatımıza girecek olması, WhatsApp’ın kan kaybettiği bu dönemde bir artı kazanmasını sağlayacak.

Bu özellikleri getiren API yeni yayımlandığı için pek fazla işletmede göremeyebilirsiniz. Yine de ilerleyen zamanlarda bu yeniliği pek çok işletmenin kullanacağını öngörüyoruz.

Facebook’un raporuna göre bir işletmeden cevap almak haftalar sürebilirken gelen yeniliklerle dakikalara inecek. Firma ayrıca, bu yeniliğin orta ve büyük ölçekli şirketlere faydalı olacağını düşünüyor. Zira büyük firmalara gelen küçük soruların cevaplanması günler sürebiliyor. Dolayısıyla hızlı mesajlaşma özelliği, pek çok sorunun önceden cevaplanmasını sağlayacak.

Gelen yenilikler sadece bununla sınırlı değil. Artık firmalar, stok durumlarıyla ilgili bildirimler gönderebilecek. Bununla birlikte kullanıcıların hesaplarıyla ya da siparişleriyle ilgili bilgi alması kolaylaşacak. WhatsApp Business API’sine eklenen yeniliklerin ilerde nasıl kullanılacağını birlikte göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası