SonTakip

WhatsApp’ın yeni özelliği betada göründü

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, zaman zaman yeni özellikleri karşımıza çıkarıyor. Geliştirilen özellikler tüm …

WhatsApp’ın yeni özelliği betada göründü

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, zaman zaman yeni özellikleri karşımıza çıkarıyor. Geliştirilen özellikler tüm dünyaya sunulmadan önce beta aşamasında gönüllü kullanıcılara denetilir. WhatsApp şu an betada olan güncellemesiyle çıkartma önerileri sunmaya başladı.

WhatsApp yazdığınıza göre çıkartma önerileri sunacak

WhatsApp’ta bir mesaj yazarken yazdığınız terim otomatik olarak çıkartmalarda aranacak. Eğer yazdığınıza uygun bir çıkartma bulunursa bunu anında seçebileceksiniz. Bu özellik Google Klavye‘de olana oldukça benziyor. Şu an beta aşamasında olan özellik yayınlandığında klavye seçmeden bu özelliğin kullanılabilmesine olanak tanıyacak. Özelliğin nasıl kullanıldığını gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Özellik şu an için yalnızca WhatsApp’ın resmi çıkartma paketleriyle çalışabiliyor. Kullanıcıların kendi oluşturmuş olduğu ya da üçüncü parti uygulamalardan yüklenen çıkartmalarla bu özellik çalışmıyor. Fakat ilerleyen zamanda WhatsApp üçüncü parti çıkartma önerileri desteğini devreye sokabilir.

WhatsApp rakipleriyle rekabet içinde

Ülkemizdeki durumu değerlendirecek olursak WhatsApp’ın pek rakibi yoktu. Bu yılın başlarında WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesini duyurduktan sonra küresel bir panik oluştu. Ülkemizde ve dünyada kullanıcılar daha güvenli olan Telegram ve Signal gibi platformlara yöneldi.

Durum böyle olunca WhatsApp kullanıcılarını geri kazanmak ve olan kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için rekabete dahil oldu. Oluşan bu rekabet ortamı kullanıcılara yarıyor, zira platformlar kullanışlı özellik sunmak için yarışa girmiş durumda.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası