SonTakip

WhatsApp, sohbet silme özelliğini geliştiriyor!

WhatsApp kullanıcıları birkaç yıl öncesine kadar bir mesaj göndermeden iki kere düşünmek zorundaydı. Gönderilen mesajların karşı taraftan …

WhatsApp, sohbet silme özelliğini geliştiriyor!

WhatsApp kullanıcıları birkaç yıl öncesine kadar bir mesaj göndermeden iki kere düşünmek zorundaydı. Gönderilen mesajların karşı taraftan silinemiyor oluşu, büyük bir gizlilik endişesiydi. Neyse ki “Herkesten sil” özelliği ile bu panik çözülmüştü. Bugünlerde WhatsApp’ta aynı anda platform fark etmeden birkaç cihaz kullanabileceğimiz konuşulurken akıllarda bir şüphe olarak kalan mesaj silme özelliği, yeniden şekillendirilecek.

WhatsApp, sohbet silme özelliğini çoklu cihazlar için getiriyor

Eğer WhatsApp’ı birden fazla cihazla kullananlardansanız bir sohbeti sildiğinizde sohbetin diğer cihazınızdan silinmediğini fark etmişsinizdir. Aslında bu ciddi bir gizlilik sorunu ve çoklu cihaz özelliğiyle birlikte çözülmesi gerekiyordu. Ancak bu yeni sohbet silme özelliği, kendini yeni belli etti. Geliştirilme sürecindeki özelliğin yakın zamanda beta sürecine dahil edilmesini bekliyoruz.


WhatsApp sohbet silme – Görsel: WABetaInfo

Özellik yayımlandığında yapmanız gerekenler basit; sohbeti her zaman yaptığınız gibi silmeye çalışın. Silme işlemi tüm cihazlarınız ve WhatsApp Web için geçerli olacak. Ayrıca cihazlarınızda kalan fotoğraf ve video gibi ögeleri de silmeniz için tiki işaretlemeniz istenecek.

WhatsApp’ın çoklu cihaz desteğinin ilerleyen günlerde daha fazla platform için sunulmasını bekliyoruz. Özellik herkes için kullanıma sunulduğunda, bu gibi önemli özellikleri uygulamada görmeyi de ummaktayız.

Eğer bir beta kullanıcısıysanız ve özelliği göremiyorsanız endişelenmenize gerek yok, çünkü özellik henüz betaya bile dahil değil.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası