SonTakip

WhatsApp gizlilik ayarlarına yeni seçenek ekliyor!

WhatsApp, 7 yılın ardından ilk kez gizlilik seçeneklerine el atmaya hazırlanıyor. Henüz geliştirilme aşamasında olduğu söylenen yeni özellik …

WhatsApp gizlilik ayarlarına yeni seçenek ekliyor!

WhatsApp, 7 yılın ardından ilk kez gizlilik seçeneklerine el atmaya hazırlanıyor. Henüz geliştirilme aşamasında olduğu söylenen yeni özellik ile bazı kişilerden gizlenmek istediğinizde bunu yapmak daha kolay olacak. Henüz WhatsApp Beta için bile mevcut olmayan yeni seçenekle ilgili sızdırılan ekran görüntüsü bize bu özellik hakkında yeterli bilgiyi sağlıyor.

WhatsApp gizlilik ayarlarına yeniden el atacak

WhatsApp geçtiğimiz yıllarda profil resminiz, son görülmeniz ve hakkımda açıklamanız için gizlilik ayarları getirmişti. Bu ayarlar sayesinde profil bilgilerinizi kimlerin görüntüleyebildiğini seçebiliyordunuz. Ancak bir noktada bu özellik bugüne kadar yetersiz kaldı; istediğiniz bir kişiye bunları gizlemek için bir özellik yok.

Bu durumun değişeceği, WhatsApp’ın iOS uygulamasında alınan bir ekran görüntüsünde ortaya çıktı. Özelliği şu an beta kullanıcıları bile deneyemiyor olsa da belli ki bu ekran görüntüsünü alan kullanıcı şanslı bir azınlıkta.


“My Contacts Except…” seçeneği yeni eklendi

Yeni eklenen seçenek sayesinde son görülmenizi rehberinizden istediğiniz kişilere gizleyebiliyorsunuz. Böylece bazı sohbetlerden kaçmak için son görülmenizi herkese kapatmanıza gerek kalmıyor. Özellik hala geliştirilme aşamasında olduğundan, WhatsApp’ta böyle bir ayarı şu an için göremeyeceksiniz.

Ayrıca profil detayınızı belli kişilerden gizlemek sadece son görülme için değil, hakkımda ve profil resmi detaylarında da kullanılabiliyor olacak. Bu da gizlilik ihtiyacınızı daha çok doyuracak cinsten bir detay.

WhatsApp, gizlilik konusunda son bir yılda itibarını zedeledi. Ancak hala bir WhatsApp kullanıcısıysanız en azından rehberinizdekilere karşı daha görünmez olabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası