SonTakip

WeChat kullancılarına mahkemeden kötü haber

Bir grup WeChat kullanıcısı, ABD hükumeti tarafından uygulamaya getirilmesi gündemde olan yasağın konuşma özgürlüğünü kısıtlayacağını savunarak …

WeChat kullancılarına mahkemeden kötü haber

Bir grup WeChat kullanıcısı, ABD hükumeti tarafından uygulamaya getirilmesi gündemde olan yasağın konuşma özgürlüğünü kısıtlayacağını savunarak konuyu yargıya taşımıştı. Ancak davanın yargıcı, yasağın engellemesine yönelik isteklerin pek olası görünmediğini bildirdi.

WeChat yasağı için yargıdan kötü haber

San Fransisco’daki gerçekleşen duruşmada Yargıç Laurel Beeler, Trump yönetiminin Amerika’da WeChat indirmelerine ve kullanımlarına ilişkin işlemleri engellemesine yönelik itiraz talebine cevap verdi. Beeler, ABD hükumetinin WeChat’i yasaklama girişimlerinin engellenmesine yönelik atılacak adımların sonuç verme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

The Verge’nin haberine göre Perşembe günü gerçekleşen davada herhangi bir karar yayınlanmadı. Ayrıca Yargıç ABD hükumetinin WeChat’in ülkede aktif olarak kalmasını engelleyen ulusal güvenlik endişelerine yönelik yeni kanıtlar sunmadığını belirtti.

Amerikan Başkanı Trump, Ağustos ayında uygulamayı yasaklamak için idari bir emir yayınlamıştı. Ancak WeChat ya da Tencent’e bağlı olmayan bir grup, uygulamanın yasaklanmasının ifade özgürlüğünü ihlal edeceğini ve Çinli Amerikalıları hedef aldığını iddia etmişti. WeChat’in yaptığı her şeyi yapan alternatif bir uygulama olmadığını söyleyen kullanıcılar, uygulamanın ABD’de yaşayan Çinli vatandaşların haber alma ve sosyal hayata katılmasındaki en önemli öğelerden biri olduğunu ifade etmişti.

Dünyada yaklaşık 1 milyara yakın kullanıcısı olan uygulamanın Amerika’da 19 milyon kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası