SonTakip

Wear 4100+ tanıtıldı! Akıllı saatlerde kamera dönemi!

Telefonlarda yer alan işlemcileri ile oldukça yakından tanıdığımız Qualcomm günümüzde birçok akıllı saate de güç veriyor. Qualcomm Snapdragon …

  Wear 4100+ tanıtıldı! Akıllı saatlerde kamera dönemi!

  Telefonlarda yer alan işlemcileri ile oldukça yakından tanıdığımız Qualcomm günümüzde birçok akıllı saate de güç veriyor. Qualcomm Snapdragon Wear 4100 ve Wear 4100+ ile akıllı saat işlemcilerine yenileri eklendi.

  Snapdragon Wear 4100 ve Wear 4100+ tanıtıldı!

  Yeni işlemciler ile giyilebilir cihazlarda büyük bir sıçrama yaşandığını söylemeliyiz. Zira, 2018 yılında piyasaya sürülen ve 28 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Wear 3100’de yer alan Cortex A7 çekirdekleri, yeni işlemcide yerini 12 nm fabrikasyon sürecine ve Cortex A53 çekirdeklerine bırakıyor.

  Bu sayede performans ve enerji tasarrufunda büyük bir sıçrama yaşanıyor. 1.7 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeğine, LPDRR3 teknolojisini temel alan RAM’ler eşlik ediyor. Bunun yanı sıra Adreno 504 GPU’ya geçiş, grafik performansını önemli ölçüde artırıyor.

  En ilginç detaylardan birisi ise ikinci bir ISS’nin yani görüntü sinyal işlemcisinin Wear 4100’e dahil edilmesi. Bu sayede 16 Megapiksel çözünürlüğünde çift kamera desteği sunulabiliyor. Akıllı saat piyasasında şu anda kamera ile donatılan bir ürün bulunmuyor.

  Bluetooth 5.0 teknolojisine geçiş yapılmış olsa da, internet bağlantısında bir geliştirme söz konusu değil. Hala 150 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme hızı sunan LTE Cat.4 modem kullanılıyor. Tabi, bir akıllı saatten bahsettiğimiz için bu değerlerin gayet yeterli olduğu gerçeğini göz ardı etmemeliyiz.

  Buna ek olarak Wear 3100 platformuyla birlikte gelen QCC1110 ile benzer tasarıma sahip yardımcı bir işlemci yer alıyor. Uyku takibinden kalp atış hızının takibine kadar çeşitli özellikler yardımcı işlemci tarafından gözlemlenecek. Wear 4100’ün farkı ise yardımcı işlemciye sahip olmaması. Wear 4100’ün yardımcı işlemciye gerek duyulmayan ürünlerde kullanılacağı dile getiriliyor. Yani, üst segmette yer alan akıllı saatlerde gelişmiş modeli göreceğiz.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası