SonTakip

Watch Series 5 batarya ve kapanma sorunu yaşıyor

Apple Watch Series 5 modelinde yaşanan batarya ve kapanma sorunu gündeme damgasını vurdu. Güç tasarrufu özelliğine sahip olan LTPO ekranı ile …

  Watch Series 5 batarya ve kapanma sorunu yaşıyor

  Apple Watch Series 5 modelinde yaşanan batarya ve kapanma sorunu gündeme damgasını vurdu. Güç tasarrufu özelliğine sahip olan LTPO ekranı ile dikkat çeken bu akıllı saat, kullanıcılara zor anlar yaşatıyor.

  Watch Series 5 batarya ve kapanma sorunu yaşıyor

  watchOS 6.2.8 güncellemesini kullanan bazı kişiler, bu modelin şarj yüzdesini yanlış gösterdiğini söyledi. Alınan bilgilere göre Series 5’in batarya seviyesi genelde 5-6 saat boyunca yüzde 100’e sabitleniyor.

  Şarjı hiç azalmamış gibi görünen bu akıllı saat, bir anda batarya seviyesinin yüzde 50 ila yüzde 55 arasında olduğunu gösteriyor ve anında kapanıyor. Kapanan saatini tekrar açmak isteyen kişiler bir kez daha hayal kırıklığına uğruyor.

  Kapanıp açılmasına rağmen bir türlü düzelmeyen Watch Series 5, yalnızca şarj edildiğinde tekrar açılıyor. Bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılar, bu akıllı saatin şarj konusunda kısa bir sürede yüzde 50’den yüzde 99 oranına geldiğini ancak yüzde 100’e ulaşamadığını açıkladı.

  Bazı kullanıcılar, şarj seviyesinin yüzde 100’de takılı kalmasına neden olan sorunun 4 ila 9 saat boyunca devam ettiğini söyledi. Elbette bu durum her kullanıcıda ve her Watch Series 5 modelinde aynı değil.

  Ayrıca şarj seviyesinin yüzde 50’ye gelmesinden sonra meydana gelen kapanma sorunu, kimi kullanıcılarda yüzde 15 ila yüzde 33 seviyesinde yaşanıyor. Şarj seviyesi yüzde 10’a geldiğinde ekranda beliren ve şarj seviyesinin düşük olduğunu belirten uyarı mesajının da gelmediği elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

  Apple henüz watchOS 6.2.6 ve watchOS 6.2.8 güncellemeleri yüzünden yaşanan bu sorunu çözemedi. Önümüzdeki günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Bilindiği üzere bu akıllı saat geçen yılın eylül ayında piyasaya sürülmüştü.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası