SonTakip

VW Grubu, Bentley için ilginç bir karara imza atabilir

Bentley, Audi, Skoda ve Porsche gibi firmaların çatı kuruluşu olan VW Grubu, iddialara göre yeni bir hazırlık içerisinde. Söylentilere göre …

VW Grubu, Bentley için ilginç bir karara imza atabilir

Bentley, Audi, Skoda ve Porsche gibi firmaların çatı kuruluşu olan VW Grubu, iddialara göre yeni bir hazırlık içerisinde. Söylentilere göre Bentley, Audi yan kuruluşu olarak hayatına devam edecek.

Bentley, Audi yan kuruluşu olacak iddiası

Pandemi nedeniyle birçok şirket küçülmeye gitmek zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz aylarda VW Grub bünyesinde bulunan birçok şirketten on binlerce işçi çıkarılmıştı. İddialara konu olan bu hamlenin en büyük sebeplerinden birinin ekonomik durum olduğu söyleniyor.

Automobilwoche tarafından yapılan habere göre bir süredir VW Grubu’nun Porsche sorumlusu Oliver Blume tarafından yönetilen Bentley ile ilgili yeni kararlar alınacak. Bu kararı VW grup İcra Kurulu Başkanı Herbert Diess’in aldığı iddialar arasında yer alıyor.

2021 yılında hayata geçirileceği tahmin edilen bu hamle sonrasında yeni bir Bentley SUV modeli için Audi teknolojileri de kullanılacak. Rapor ile ilgili yorum yapmayı reddeden şirket, lüks markaları ile ilgili yeni kararlar ile gündeme gelebilir.

Daha fazla kâr elde etmek ve ekonomik sorunları dengelemek isteyen şirketin Bentley haricinde süper spor araç markaları Lamborghini, Bugatti ve motosiklet markası Ducati ile ilgili çeşitli çalışmalar yürüttüğü de söyleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası