SonTakip

VPN yönetimi Android 11 ile kolaylaşıyor

Akıllı telefonunuzda bir VPN’in kurulu olması gizliliğinizi korumaya ve istenmeyen izlenme olaylarına önlem için ideal olabiliyor. Tüm bunların …

VPN yönetimi Android 11 ile kolaylaşıyor

Akıllı telefonunuzda bir VPN’in kurulu olması gizliliğinizi korumaya ve istenmeyen izlenme olaylarına önlem için ideal olabiliyor. Tüm bunların yanında Google, Android 11 piyasaya sürülmesinin ardından etkin VPN bağlantılarını görmeyi daha kolay hale getirdi.

Android 11 VPN güncellemesi hayatı kolaylaştıracak

Techradar’ın haberine göre bir önceki sürüm Android 10’da kullanıcılar VPN’e bağlandıklarında harici bir sunucuda olunduğuna yönelik gösterilmesi hedefleniyordu. Bu kullanan kişiye VPN’e bağlı olduğunu göstermesini sağlayacakken, bildirimi çevreleyen gri sınır, özellikle sistem koyu renkli temayı kullandığında görünmüyordu. Ancak bu ayın başında yayınlanan güncelleme ile VPN bağlantıları artık bildirim sekmesinde ortada gözükecek. Öte yandan söz konusu gri kenarlık da kaldırılırken, ‘Cihaz VPN’e bağlandı‘ bildirimi yerine ‘Bu cihaz VPN’e bağlandı‘ mesajı kullanıcıların karşısına çıkacak.

Android 11 kullanıcıları bu metne dokunduklarında hangi VPN bağlantısını kullandıklarını görebilecek. Ayrıca VPN servislerinin ağ aktiviteleri, mailler, uygulamalar gibi özellikleri izleyip izlemediğine ilişkin bildirimler alabilecek.

Ayrıca güncelleme artık daha hızlı VPN bağlantısı sağlamanıza da imkan tanıyacak. Bunu yapmak içinse Android ayarlarına bir VPN eklemek, uygulamayı açmanıza gerek bile kalmadan sistemi aktif etmenizi sağlayacak. Böylelikle dilediğiniz gibi bağlantı yapabileceksiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası