SonTakip

Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo

Elektrikli araçların pek çok şekilde karşımıza çıktığını görüyoruz. Bir diğer tarafta ülkemizde birkaç yıldır adından söz ettiren elektrikli …

Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo

Elektrikli araçların pek çok şekilde karşımıza çıktığını görüyoruz. Bir diğer tarafta ülkemizde birkaç yıldır adından söz ettiren elektrikli scooter modelleri bir diğer tarafta elektrikli bisikletler ve en dikkat çeken elektrikli araçlar olan otomobiller… Pek çok formda bize elektriğin gücünü kanıtlayan araçlar karşımıza çıkıyor. Elektrikli araç Triggo da bu noktada dikkat çeken bir tasarıma ve özelliklere sahip.

Özellikle Elon Musk’ın göz bebeği olan Tesla’yla birlikte pek çok kişinin ‘elektrikli otomobillere’ olan bakışı değişti. Şirketlerin ürün geliştirme süreçlerine önayak olan Tesla, Triggo gibi çok farklı elektrikli modellere de örnek teşkil ediyor. Verimliliğe odaklanan elektrikli araç Triggo, kompakt tasarım ve fonksiyonel özelliklere sahip.

Elektrikli araç Triggo birkaç yıl içinde sokaklarda olacak

Elektrikli dört tekerlekli bir araç olarak konumlandırılan Triggo, kolay kullanım sunmasıyla ön plana çıkıyor. Şirketin hareket halindeyken tekerlekleriyle manevraları kolaylaştırmasını sağlayan bir iç dinamiğe vurgu yaptığı görülüyor.

Bunun akabinde elektrikli olduğu için daha çevre dostu bir yolculuk sunan bu iki kişilik elektrikli araç, otomobil gibi üstü kapalı ancak otomobil özelliklerine sahip de değil.

Polonya merkezli Triggo, virajlarda ve farklı manevra durumlarında tekerleklerinin hareketiyle sürücünün konforunu ele alıyor. Yüksek hıza ulaşıldığında araç dengeyi sağlaması amacıyla tekerleklerini yana açabiliyor.

Paylaşımlı bir sisteme dayanan ve paket teslimatları için geliştirilen Triggo maksimum 90 km/s hıza ulaşabiliyor. Farklı modlara sahip olan elektrikli araç, seyir modunda farklı bir boyuta kavuşuyor.

Tasarımsal olarak şirin görünen bu araç maksimum 750 kg ağırlığındaki yükleri taşıyabiliyor. Aracın içinde dijital bir gösterge biliniyor ve bu sürüş işlevlerini ve modlarını seçmek için kullanıcıya olanak sağlıyor.

Dijital gösterge paneline ek olarak fiziksel kontrol de bulunuyor. Triggo, mevcut batarya konfigürasyonu sayesinde 140 km’ye kadar kullanım sunuyor. Geliştirilen direksiyon sistemi sayesinde bilgisayar kontrollü yani otonom sürüş için hazır olduğu söylenen Triggo, gerçekten dikkat çekiyor.

Şu an için Triggo’nun halka açık testlerinin yeni başladığı ve prototip aşamasında olduğunu belirtmemizde fayda var. Şirket aracın 2022 yılından itibaren paylaşımlı kiralama hizmetlerine ve teslimatlar için kullanıma hazır olacağını belirtiyor.

2023 yılından sonra da otonom taksi hizmetine bağlı bir şekilde piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Robo Taksi operasyonu ise ilk etapta Çin, Hindistan ve Rusya tekelinde faaliyetlerine geçecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası